1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kesk'ten Tutuklamalara Tepki

Kesk'ten Tutuklamalara Tepki

Keskten Tutuklamalara Tepki
A+A-

Kamu Emekcileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) yapılan son operasyonları protesto etmek için Mardin Karayolları Parkı'nda basın açıklaması yaptı. KESK'e bağlı Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Can Yı

Kamu Emekcileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) yapılan son operasyonları protesto etmek için Mardin Karayolları Parkı'nda basın açıklaması yaptı.
KESK'e bağlı Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Can Yıldız, konfederasyonlarına bağlı sendikalara yönelik baskıların sürekli olarak arttığı söyledi. Yıldız, "Türkiye'nin dört bir yanında üye ve yöneticilerimize yönelen keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışıldığımız tüm kamuoyunca bilinmektedir" dedi. Son bir yıldır ardı ardına yapılan operasyonlar sonucunda bugün toplam 59 yönetici ve üyelerinin sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek tutuklandığını belirten Yıldız, "Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in yanı sıra konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyelerinin de olduğu çok sayıda insan gözaltına alınmıştır. Son gerçekleştirilen operasyonun KESK olarak ülke genelinde başlattığımız örgütlenme kampanyasının birinci gününe denk getirilmesi de kesinlikle tesadüf değilidir. Soruşturma gizliliği gerekçe gösterilerek kaç arkadaşımızın gözaltına alındığı konusunda tarafımıza bilgi verilmemektedir. Konfederasyonumuza ulaşan ve basından öğrendiğimiz bilgilere göre 100'ün üzerinde insan gözaltına alınmıştır. Bunlardan kaçının bağlı sendikalarımızın yöneticisi veya üyesi olduğu konusunda henüz net bir bilgiye sahip değiliz" diye konuştu.
Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
(MA-AKK-AŞ-Y)

20.02.2013 15:08:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT