1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kesk'ten Gözaltılara Tepki

Kesk'ten Gözaltılara Tepki

Keskten Gözaltılara Tepki
A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesinde eylem yapan KESK üyeleri, DHKP-C operasyonu kapsamında gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istedi. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan KESK üyelerine, CHP Edremit İ

Balıkesir'in Edremit ilçesinde eylem yapan KESK üyeleri, DHKP-C operasyonu kapsamında gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istedi.
Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan KESK üyelerine, CHP Edremit İlçe Teşkilatı ile bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi. KESK Edremit Şube Temsilcisi Musa Karaağaç, "Türkiye, her gün yeni bir gözaltı dalgasına uyanıyor. AKP kendisine muhalif her sesi, farklı olan her düşünceyi baskı ve gözaltı uygulamaları ile susturmaya ve sindirmeye çalışıyor. Son olarak 28 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, içlerinde KESK üyelerinin de bulunduğu toplam 167 kişi gözaltına alındı. Aralarında KESK MYK üyesi Akman Şimşek ve eşi Mehtap Şimşek'in de bulunduğu çok sayıda üye ve yöneticimiz gözaltına alındı. KESK ve bağlı sendikaların en doğal ve meşru sendikal faaliyetleri, her türlü baskı aracı kullanılarak engellenmeye çalışılmaktadır. AKP oluşturduğu gözaltı düzeniyle, anti demokratik uygulamalarına boyun eğmeyen, baskılar karşısında sesini yükselten KESK ve KESK'e bağlı diğer sendikalara karşı büyük bir tahammülsüzlük içindedir" iddialarında bulundu.
Yaklaşık 30 kişinin katıldığı basın açıklaması olaysız sona erdi.
(SŞ-MŞ-GS-Y)

20.02.2013 17:45:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT