1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kesk Üyelerinden Yürüyüş

Kesk Üyelerinden Yürüyüş

Kesk Üyelerinden Yürüyüş
A+A-

KESK Hakkari Şubeler Platformu, sağlıktaki dönüşüm politikasını düzenlediği yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto etti. Bulvar Caddesi üzerinde bulunan şube binası önünde toplanan KESK üyeleri pa

KESK Hakkari Şubeler Platformu, sağlıktaki dönüşüm politikasını düzenlediği yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto etti.
Bulvar Caddesi üzerinde bulunan şube binası önünde toplanan KESK üyeleri pankartlarla yürüyüşe geçerek basın açıklamasının yapılacağı Hakkari Devlet Hastanesi önüne kadar geldi. Burada bir açıklama yapan Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı Şerif Ateş, kente Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak atanan Vakkas Özarslan'ın daha Hakkari'ye gelmeden yaptıklarının partizanca ve "AKP-Cemaat-Memur-Sen iş birliğinin açık göstergesi" olduğunu öne sürdü. Genel sekreterin hayatı boyunca Hakkari'ye gelmediğini belirten Ateş, "Halkı ve çalışanları tanımayan biri, hastanelere yönetici ataması yaparken kim ve kimler nasıl referans oldu? Atama kriterleri yasalar ölçüsünde liyakat, hizmet ve emek gözetilerek mi yapıldı? Yoksa tek kriter Memur-Sen üyesi olarak mı değerlendirildi? Diş Sağlık Merkezi (ADSM) Müdürü SES'ten istifa etmediği için mi sözleşme imzalanmadı ve görevden alındı. Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen yönetici ve iş yeri temsilcilerinin sözleşmeli yönetici olarak atanmaları bir tesadüf mü ya da hastanelere yönetici olarak atanmaları için SES'ten istifa etmeleri mi dayatıldı? Genel sekreterin asli görevi olan Hakkari merkez ve ilçelerdeki tüm sağlık birimlerinde personel eksikliğini gidermezken; merkez, Yüksekova ve Şemdinli'de arkadaşlarımız günaşırı nöbet tutmaktadırlar. Çukurca'ya halen ilçelerden görevlendirmeler yapılarak sağlık emekçileri mağdur edilmektedir. Bu temelde birliğe bağlı hastanelerde yapılan kimi sözleşmeli yönetici atamaları Hakkari halkına ve hastanede çalışan sağlık emekçilerine haksızlık olarak değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.
(NE-FT-MSA-Y)

06.12.2012 14:35:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT