1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kesk Üyeleri Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Etti

Kesk Üyeleri Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Etti

Kesk Üyeleri Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Etti
A+A-

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu üyeleri, sabah saatlerinde Mersin'in de aralarında bulunduğu 28 ilde gerçekleştirilen DHKP-C operasyonlarını protesto etti. Ö

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu üyeleri, sabah saatlerinde Mersin'in de aralarında bulunduğu 28 ilde gerçekleştirilen DHKP-C operasyonlarını protesto etti.
Öğle saatlerinde Atatatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen KESK üyeleri, attıkları sloganlarla operasyonları protesto ettiler. Burada grup adına açıklamalarda bulunan KESK Mersin Şubesi Dönem Sözcüsü Remzi Çiftçi, avukatlara, gazetecilere ve STK'lara yönelik operasyonların hız kesmeden devam ettiğini iddia etti. Bütün operasyonlara rağmen mücadelelerine devam edeceklerini belirten Çiftçi, "Biz hiçbir zaman baskılara boyun eğmedik bundan sonra da eğmeyeceğiz. Arkadaşlarımızın hukuksuz ve uyduruk gerekçelerle gözaltına alınmalarını kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımızın bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu operasyonlarını şiddetle kınıyoruz. Biz emekçiler olarak ülkemize bir an önce barışın gelmesini, hukuksuz tutuklamaların son bulmasını, saldırılara karşı birlikte hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından üyeler, olaysız bir şekilde dağıldı.
(KRY-AŞ-Y)

19.02.2013 15:37:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT