1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KESK HASTA TUTUKLULAR İÇİN YÜRÜDÜ

KESK HASTA TUTUKLULAR İÇİN YÜRÜDÜ

KESK HASTA TUTUKLULAR İÇİN YÜRÜDÜ
A+A-

KESK Hakkari Şubeler Platformu, 10 yıldır cezaevinde bulunan ve durumu ağır olan hasta tutuklu Hasan Kaçar için yürüyüş ve basın açıklaması yaptı.


Bulvar Caddesi üzerinde KESK öncülüğünde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamasına Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, BDP yönetimi, Kaçar ailesi ve çok sayıda kişi katıldı. Kaçar’ın posterleri ile yürüyüşe geçerek belediye önüne gelen kalabalık adına KESK Hakkari Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Metin Demirer bir açıklama yaptı. 10 yıldır cezaevinde bulunan Hasan Kaçar’ın sağlık durumunun her gün daha da kötüye gittiğini ifade eden Demirer, şöyle konuştu: “Hasan Kaçar, ankilozan spondilit iltehatlı kemik hastalığına yakalanmasından dolayı artık yürüyemiyor. 29 yaşında ve 51 kilo olan Hasan Kaçar ilerleyen hastalığın artık iç organlarını tehdit etmesi üzerine Adlı Tıp gözetiminden geçmesi için Metris R Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Burada bir de kronik ve iltihabi bağırsak hastalığı olan chorn teşhisi kondu. Hükümet ve Adalet Bakanlığı hasta mahpusların sağlık sorunlarının çözümü ve gerekli tıbbi tedavilerinin yapılması için gerekli çalışmaları bir an önce başlatmalıdır. Başta Hasan Kaçar olmak üzere tüm ağır hasta tutuklu ve hükümlülerin tedavilerinin çok acil olarak yapılması için serbest bırakılmalıdırlar."


Basın açıklamasının ardından Hasan Kaçar’ın yeğeni Dilan Kaçar, amcasına yazmış olduğu “Hasta Tutsaklara Özgürlük” adlı empati metnini okuyarak herkesi duygulandırdı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı yürüyüş ve açıklama, olaysız sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT