1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kesk, Disk, Tmmob Ve Ttb'den "abd Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız" Mitingi Açıklaması

Kesk, Disk, Tmmob Ve Ttb'den "abd Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız" Mitingi Açıklaması

Kesk, Disk, Tmmob Ve Ttbden abd Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız Mitingi Açıklaması
A+A-

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 20

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 20 Ocak'ta Gaziantep'te yapılacak "ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız, Suriye'ye emperyalist müdahaleye hayır" mitingiyle ilgili basın açıklaması düzenledi.
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB şube yöneticileri ile sendika üyeleri, Balıklı meydanında bir araya gelerek, vatandaşlara mitingle ilgili broşürü dağıttılar. Grup adına açıklama yapan KESK Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Baki Çınar, "Türkiye son derece kritik bir eşitten geçiyor. Yaklaşık iki yıldır, yanı başımızda Gaziantep'in sınır olduğu Suriye'de bir iç savaş yaşanıyor. ABD'nin ve ABD merkezli batı emperyalizminin Ortadoğu'yu yeniden dizayn etme strateji çerçevesinde Türkiye maalesef bu projenin taşeronu haline getirilmiş durumdadır. Yaklaşık iki yıldır Türkiye savaşta doğrudan paramiliter güçlerin beslendiği ve Suriye'ye gönderilerek savaştığı bir ülke konumundadır. Uluslar arası örgütlerin rakamına göre yaklaşık 60 bin insan hayatını kaybetti, 100 binlerce insan mülteci durumuna düştü. Bu işbirlikçi tutum Türkiye'nin pozisyonuna, bugüne kadar içeride ve dışarıda barış stratejisine uygun değildir. Bildiğiniz gibi emperyalizmin savaş örgütü olan NATO Kara Kuvvetleri Karargah Komutanlığı Türkiye'de İzmir'e taşınmıştır. Malatya Kürecik'e radar üstü kurulmuştur. En son olarak Suriye'deki iç savaş bahane edilerek Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş'a patroit füzeleri kurulacaktır. Yani Türkiye adım adım Ortadoğu'daki büyük savaşın cephe ülkesi olmaya devam ediyor. Biz her şeye rağmen yarın Gaziantep'te Kırkayak meydanında toplanıp, demokrasi meydanına yürüyeceğiz" dedi.
Yapılan basın açıklaması sonrası KESK, DİSK, TMMOB, TTB yöneticileri ve üyeleri, vatandaşlara elerlindeki broşürleri dağıtarak, yapacakları mitinge davet etti.
(FS-MEF-Y)

19.01.2013 16:41:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT