1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kesintinin Zararını Devlet Ödesin!

Kesintinin Zararını Devlet Ödesin!

Kesintinin Zararını Devlet Ödesin!
A+A-

CHP'li Oran elektrik kesintisine yönelik TBMM'ye yasa teklifi sundu ve elektrik kesintisinin yol açtığı zararı devlet karşılasın dedi.

CHP'li Oran elektrik kesintisinin yol açtığı zararı devlet karşılasın diyerek TBMM'ye yasa teklifi sundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "elektrik kesintisinin yol açtığı zararı devlet karşılasın"diyerek TBMM'ye yasa teklifi verdi.

"700 milyon dolar zarar var." diyen CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, "Devletin yapacağı ödeme, sorumluluğu bulunması halinde bu zarara yol açan elektrik şirketine rücu edilsin. 31 Mart'ta yaşanan ve tüm Türkiye'yi karanlığa gömerek kaosa yol açan büyük elektrik kesintisi nedeniyle binlerce sanayici, üretici, esnaf, KOBİ ve vatandaşın toplam 700 milyon dolar civarında zarara uğradı" dedi.

80 İLDE NE KADAR ZARAR YAŞANDI?

Söz konusu elektrik kesintisine ve dolayısıyla bu zarara yol açan elektrik üretim, dağıtım, iletim şirketinin sorumluluğunun saptanması halinde ise devletin sanayici, üreticilere yapacağı bu ödemeyi söz konusu şirketlere rücu etmesini öneren CHP'li Umut Oran zarara ilişkin, "31 Mart 2015 tarihinde 80 ilde yaşanan büyük elektrik kesintisinin yol açtığı maddi zarar 750 milyon doları bulmaktadır" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT