1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kesimoğlu: "82 Yıl Önce Kırklareli'de Bizimle Buluşan Atamızı Özlemle Anıyorum" Şahin Gin Kırklareli

Kesimoğlu: "82 Yıl Önce Kırklareli'de Bizimle Buluşan Atamızı Özlemle Anıyorum" Şahin Gin Kırklareli

Kesimoğlu: 82 Yıl Önce Kırklarelide Bizimle Buluşan Atamızı Özlemle Anıyorum  Şahin Gin    Kırklareli
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, "20 Aralık 1930'da Kırklareli'ne gelerek Kırklareli halkıyla buluşan büyük kahraman, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kırkl

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, "20 Aralık 1930'da Kırklareli'ne gelerek Kırklareli halkıyla buluşan büyük kahraman, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kırklareli'ne gelişinin 82. yıl dönümünde saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyorum" dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu Atatürk'ün Kırklareli'ye gelişinin 82. Yılında yayımladığı mesajda;
"İşgal altında yaşamayı sadece bunu yaşayan milletler bilir ve o milletin hiç unutmaması gereken de o esaret günleridir. Bizim esaretten kurtulmamıza önderlik eden ve köhnemiş sistemin üzerimizdeki enkazını kaldırarak çağdaş, laik demokratik sosyal hukuk devletini kuran Mustafa Kemal Atatürk'ü, bugünkü koşullarda her gün daha fazla özlüyoruz. Bugün, O'nun Kırklareli'ne gelişini kutlamak o dönemde yaşananları, o esaretten nasıl kurtulduğumuzu, aydınlığa nasıl çıktığımızı hatırlamak için önemli bir fırsattır. O esareti hatırlamak, bağımsızlığımızı ve çağdaş Cumhuriyeti tehdit eden gelişmeler karşısında bilincimizi açık tutmak; bu değerlere sahip çıkmak demektir.O günü kutlamak ve hatırlamak, Kırklareli halkının sel olup Atasına neden koştuğunu anlamak, dün dedelerimizin uğrunda can verdiği değerleri ve kazanımları bugün bizlerin koruması demektir.Atamızın ilimize gelişini coşkuyla kutlamak, onun değerlerine ve mirasına sahip çıkma kararlılığını bütün Türkiye'ye ve tüm dünyaya duyurmak demektir. Atatürk'ün Kırklareli'ne gelişinin yıldönümünü işte bu duygu ve düşüncelerle, bu kararlılık ve coşkuyla kutluyorum" kaydetti.

18.12.2012 15:44:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT