1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kerpe Sahili'ne Modern Çekek Yeri

Kerpe Sahili'ne Modern Çekek Yeri

Kerpe Sahiline Modern Çekek Yeri
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra sahillerinde güzelleştirme ve sahilleri vatandaşların hizmetine açma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kıyılardaki kötü görüntü oluşturan derme çatma kayık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra sahillerinde güzelleştirme ve sahilleri vatandaşların hizmetine açma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kıyılardaki kötü görüntü oluşturan derme çatma kayık çekek yerleri düzenli hale getiriliyor. Kerpe bölgesindeki eski kayık çekek yerleri de yenilenerek vatandaşın hizmetine sunuldu.
Su üzerine derme çatma ahşaptan yapılmış çekek yerleri kaldırılarak yerlerine Kerpe sahilinin kayalık olan batı tarafına betondan modern çekekler yapıldı. Balıkçı kayıkları bu çekek yerine çekilerek güzel bir görüntü oluştu. Sahildeki yürüyüş yolunu kapatan balçıklar da deniz kıyısından çıkarılarak eski yerlerine taşındı.
Çalışmalar kapsamında su içindeki çekeklerden ve barınaklardan kalan molozlar temizlendi. Sahilde temizlenen yerler doğal haline kavuşması için düzeltildi. Burada demir atan kayık ve tekneler Kerpe'nin batı bölgesine yeni yapılan çekek yerine taşındı. Böylece hem çevre kirliği önlenmiş hem de sahil şeridi modern çekek yerlerine kavuşmuş oldu.
(MA-MA)

28.01.2013 11:19:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT