1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kepekli Ekmekten Sonra Kepekli Simit De Tezgahlarda

Kepekli Ekmekten Sonra Kepekli Simit De Tezgahlarda

Kepekli Ekmekten Sonra Kepekli Simit De Tezgahlarda
A+A-

Türkiye'de gündemini koruyan kepekli ekmekten sonra kepekli simit de tezgahlardaki yerin aldı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın "Tam buğday ekmeğini sofranızda bulundurun. Beyaz unu sofranızdan kald

Türkiye'de gündemini koruyan kepekli ekmekten sonra kepekli simit de tezgahlardaki yerin aldı.
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın "Tam buğday ekmeğini sofranızda bulundurun. Beyaz unu sofranızdan kaldırın" sözü üzerine, Tokat'ta bir pastanede kepekli simit üretimi yapılmaya başladı. Karadeniz Pastanesi Sahibi Ömer Aygünoğlu, "Kepekli ekmekten sonra kepekli simit neden olmasın?" düşüncesinden hareketle üretime başladıklarını söyledi. Kepekli simitten sonra kepekli poğaçada yapmayı hedeflediklerini ifade eden Aygünoğlu, "Beyaz undan yapılan simitle kepekli simit arasında yarı yarıya kalori farkı var. Şuanda daha çok bayanlar kepekli simidi tercih ediyor. Bence beyaz undan yapılan simide göre daha lezzetli. Ayrıca kepekli simit yiyen daha rahat ve hazımsızlık çekmiyor" dedi.
Kepekli simidin bir diğer farkının da susamsız olması olduğunu belirten Aygünoğlu, "Beyaz undan yapılan simitte susam yoğunlukta oluyor. Kepekli simitte ise hem un karışımında hem de dışında kepek var. Sağlığını düşünenlere kepekli simit tavsiye ediyoruz" diye konuştu.
Kepekli simidin tadına bakanlar ise kilosuna ve sağlığına dikkat edenlere kepekli simidi tavsiye etti.
(Nİ-SLH-Y)

08.02.2013 12:34:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT