1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kemik erimesine karşı yoğurt dağıtıldı

Kemik erimesine karşı yoğurt dağıtıldı

Kemik erimesine karşı yoğurt dağıtıldı
A+A-

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü, ‘20 Ekim Dünya Osteoporoz (Kemik Erimesi) Günü’ nedeniyle vatandaşlara yoğurt ikramında bulundu.

Fakiye Teyran Parkı önünde kurulan stantta kemik erimesine (Osteoporoz) karşı bilgilendirmede bulunan Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara yoğurt ikramında bulundu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Yakup İmren, kemik erimesi hastalığının her yaş döneminde görülmekle birlikte, genellikle ileri yaşlarda görülüp yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu belirtti. Kemik erimesine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir programın düzenlediğini vurgulayan İmren, “Burada osteoporoz konusunda ve osteoporozu engelleme konusunda halkı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla stant açtık. Vanlı hemşehrilerimize yoğurt ikram ediyoruz. Bunun yanında gelen vatandaşlarımıza, fizik aktivitelerini en güzel şekilde uygulamalarını, süt ve süt ürünleri ile kalsiyum içeren gıdaları bol bol tüketmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Vatandaşlar ise, yoğurdun birçok derde deva olduğunu belirterek, böyle bir etkinliği düzenlediklerinden dolayı Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT