1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kemalpaşa'nın Alt Yapısı Yenileniyor

Kemalpaşa'nın Alt Yapısı Yenileniyor

Kemalpaşanın Alt Yapısı Yenileniyor
A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Serdivan Kemalpaşa Mahallesi'nin altyapısını baştan aşağı yeniliyor. Kemalpaşa Mahallesi'nde gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Serdivan Kemalpaşa Mahallesi'nin altyapısını baştan aşağı yeniliyor. Kemalpaşa Mahallesi'nde gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında 5 kilometre uzunluğunda yeni kanalizasyon şebekesi döşenecek. Ayrıca 2 kilometre uzunluğunda da içmesuyu şebekesi yenilenecek.
Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) altyapı yatırımlarını sürdürüyor. Serdivan Kemalpaşa Mahallesi'nin altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında, Kemalpaşa Mahallesi'nde yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı döşenecek. Kanalizasyon hattı dışında ise Şebekeler Şube Müdürlüğü 2 kilometre uzunluğunda şebeke yenilemesi gerçekleştirecek. Şebekelerin yenilenmesinin çok önemli olduğunu kaydeden yetkililer; "Eskiyen ve dolayısıyla kayıp-kaçak oranı yüksek hatları yenileyerek, su ve enerji noktasında önemli tasarruflar sağlanıyor. Bu nedenle şehrimizin birçok noktasında eskimiş, kayıp-kaçak oranı yüksek hatları yeniliyoruz. Kemalpaşa Mahallesi'nde de 2 kilometre uzunluğunda hattın yenilemesini gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımızı kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz" dediler.
(BCT-BCT)

29.01.2013 16:05:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT