1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı

Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı

Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çukurambar'da Arjantin İlköğretim Okulu'nda oy kullandı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çukurambar'da Arjantin İlköğretim Okulu'nda oy kullandı.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde oy kullanamamasıyla ve oturduğu ilçeyi bilmemesiyle gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kez oyunu kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'nın Çankaya İlçesi'ndeki Arjantin İlkokulu'nda kurulan 4149 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, saat 13.30'da oy kullanacakları Arjantin İlkokulu'na geldi. Burada Kılıçdaroğlu'na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kılıçdaroğlu vatandaşlarla tokalaşırken, bazı çocukları kucağına alarak sevdi ve öptü.

BAŞINI PARAVANIN DEMİRİNE HAFİFÇE ÇARPTI

Ardından Kılıçdaroğlu ve eşi 2'nci kattaki 4149 numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önüne geldi ve en arka sıraya geçerek, sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Gazetecilerin sıraya girdiniz sorusuna Kılıçdaroğlu, "Evet,normal değil mi?" karşılığını verdi. Ancak vatandaşların ısrarı üzerine Kılıçdaroğlu, sınıfa girdi ve oy pusulasını alarak oyunu kullanacağı perdeli paravana girmek isterken başını paravanın demirine hafifçe çarptı. Yoğun ilgi gösteren gazeteciler ise Kılıçdaroğlu'nu oyunu sandığa atarken görüntü ve fotoğraf çekebilmek için büyük çaba sarf etti.

KULLANDIĞI OKULUN İSMİ MANİDAR...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Arjantin İlköğretim Okulu'nda oy kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu okulda oy kullanacağı soyal medyaya ilk yansıdığında

'KK Arjantin İlkokulunda kullanacakmış. Umarım Arjantin'e gitmez', 'Kılıçdaroğlu muhtemelen seçim saatlerinde Arjantine giden bir uçakta olacağı için oy kullanamayacak' gibi yorumlara neden olmuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT