1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "keloğlan Keleşoğlan" Oyunu Sahnelendi

"keloğlan Keleşoğlan" Oyunu Sahnelendi

keloğlan Keleşoğlan Oyunu Sahnelendi
A+A-

Malatya'da ücretsiz olarak sahnelenen "Keloğlan Keleşoğlan" adlı oyunun ilk gösterisi yapıldı. Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu'nda Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından

Malatya'da ücretsiz olarak sahnelenen "Keloğlan Keleşoğlan" adlı oyunun ilk gösterisi yapıldı.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu'nda Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ilk gösterimi yapılan "Keloğlan Keleşoğlan" isimli oyunu 500'ü aşkın kişi izledi. Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu'nun da izlediği oyun, büyük beğeni topladı. İzleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, oyunculara çiçek takdim etti. 2011 yılının Temmuz ayında kurulmasına rağmen Şehir Tiyatrosu'nun büyük başarılara imza attığını belirten Mumcu, "57. Alay ile Pusuda'dan sonra bu sahnelenen üçüncü büyük oyun oldu" dedi.
"Keloğlan Keleşoğlan" oyununu göz nuru ailelerin çocukları için tasarladıklarını anlatan Mumcu, "Daha büyük ve güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Oyuncularımızı kutluyorum, teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tiyatro kursiyerlerinin rol aldığı "Keloğlan Keleşoğlan" oyununun gösterimleri Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam edecek. Oyunun 5-6-7 Aralık tarihlerinde 10.00 ile 14.00 saatleri arasında iki ayrı gösterimi yapılacak. Tiyatro oyunu, 5-6 Aralık tarihleri arasında 2, 3, 4'ncü sınıf öğrencileri; 7 Aralık tarihinde ise tüm vatandaşlar tarafından izlenebilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile günde 8 okulun öğrencilerine gösterimlerin yapılacağı oyunla toplamda 24 ilkokul ve bin 700 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Halka açık olan son gün gösterimleriyle birlikte ise toplamda 2 bin 500 kişiye ulaşılması hedefleniyor.
(NA-Y)

05.12.2012 12:45:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT