1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Keles Devlet Hastanesi Eski Askerli Şubesi Binasına Taşındı

Keles Devlet Hastanesi Eski Askerli Şubesi Binasına Taşındı

Keles Devlet Hastanesi Eski Askerli Şubesi Binasına Taşındı
A+A-

Bursa'nın Keles ilçesinde, yeni bina yapılan Devlet Hastanesi eski askerlik şubesi binasına taşındı. Devlet Hastanesi binasına çürük raporu verilmesinin ardından yeni bina yapılmasına karar verildi

Bursa'nın Keles ilçesinde, yeni bina yapılan Devlet Hastanesi eski askerlik şubesi binasına taşındı.
Devlet Hastanesi binasına çürük raporu verilmesinin ardından yeni bina yapılmasına karar verildi. 60 yıldır hizmet veren Devlet Hastanesi'nin arsasına yapılacak bina için Keles Belediyesi'ne ait olan 400 metrekarelik arsa ve Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 1700 metrekare alan Sağlık Bakanlığı'na devredildi. Toplam 5 bin 682 metrekarelik arsa üzerine 600 metrekare kapalı alana sahip 4 katlı yeni hastane binası inşa edilecek.
İhaleyi alan firma yeni hastane inşaatına başladı. Boş olan araziye bina inşaatının karkas yapısını çıkan firma, şu an hastane olarak kullanılmakta olan binanın yıkımına başladı. Yıkacağı binanın arsasına da hastane inşaatının kalan bölümü yapılacak.
Devlet Hastanesi kapatılan askerlik şubesine ait Sofular Mahallesi'ndeki binaya taşındı. Hastane, yeni bina yapılana kadar bu binada Keleslilere hizmet verecek.
(MŞ)

19.12.2012 16:17:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT