1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kefalet duruşması ertelendi

Kefalet duruşması ertelendi

Kefalet duruşması ertelendi
A+A-

ABD’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın kefaletle serbest bırakılma duruşması New York’ta yapıldı. Sunulan delilleri inceleyeceğini söyleyen Yargıç, duruşmayı 7 Haziran’a erteledi.

ABD’ye giriş yapmak isterken, 19 Mart’ta Miami Havalimanı’nda gözaltına alındıktan sonra, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran’a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Rıza Sarraf’ın, kefaletle serbest bırakılma duruşması New York’ta yapıldı.

Duruşmada, Rıza sarraf’ın avukatı Benjamin Brafman, Sarraf’ın şiddet olaylarına karışmadığı, toplum için herhangi bir tehdit oluşturmadığı gerekçesiyle, özel güvenlik görevlileri gözetiminde ev hapsinde tutulmasını talep etti.

Sunulan delilleri inceleyeceğini söyleyen Yargıç, duruşmayı 7 Haziran’a erteledi.

Savcı Bharara ‘kaçabilir’ diyor

Sarraf hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, Sarraf’ın Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin en üst düzey yöneticileri ile bağlantısı olduğunu ve ev hapsine çıkması halinde bir daha mahkemeye gelmeyeceğini belirterek, kefaletle serbest bırakılma isteğine karşı çıkıyor.

Bharara tarafından hazırlanan iddianamede, Sarraf hakkında toplam 75 yıl hapis cezası isteniyor.

33 yaşındaki Sarraf, New York’un Manhattan bölgesindeki Metropolitan Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT