1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kediye İşkence Davasında Mahkemeden çok İlginç Talep!

Kediye İşkence Davasında Mahkemeden çok İlginç Talep!

Kediye İşkence Davasında Mahkemeden çok İlginç Talep!
A+A-

Eskişehir'de bir şahıs evine götürdüğü kediyi önce bıçaklamış sonrada ağır su damacanasıyla kafasını ezerek Feci şekilde öldürmüştü. O dava için mahkemeden FLAŞ karar çıktı. Mahkeme o kedi için...

Eskişehir'de bir şahıs  evine götürdüğü kediyi önce bıçaklamış sonrada ağır su damacanasıyla kafasını ezerek Feci şekilde öldürmüştü. O dava için mahkemeden FLAŞ karar çıktı. Mahkeme o kedi için...


ESKİŞEHİR'de sahiplendiği kediyi evinde bıçakladıktan sonra kafasını dolu su damacanasıyla ezerek öldürdüğü ileri sürülen ve görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Mustafa Can Aksoy'un yargılanmasına devam edildi. Mahkeme hakimi, Emniyet Müdürlüğü'nden kedinin fiyatının belirlenmesi amacıyla bir pet shop yetkilisinin bilirkişi olarak mahkemeye getirilmesini talep ederek duruşmayı erteledi. Duruşmayı izleyen hayvanseverlerden ilginç tepkiler geldi. " Bu insan ileride can taşıyan bir insana da bunu yaparsa değeri mi tespit edilecek" şeklinde yorum yaptı.

kedi öldürme

 

PARASINI VER İŞKENCE SERBEST

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Mustafa Can Aksoy, Eskişehir'deki 'Cafe De Kedi' adlı işyerinden aldığı'İletki' adlı kediyi geçici olarak sahiplendi. Kediyi, geçen yıl Şubat ayında kaldığı öğrenci evinde işkence yaparak öldürdüğü öne sürülen Mustafa Can Aksoy hakkında Eskişehir 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

KENDİSİNE AİT OLMAYAN HAYVANI ÖLDÜRMENİN CEZASI

Kendisine ait olmayan hayvanı öldürdüğü gerekçesiyle 'Mala zarar verme' suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapisi istenen Mustafa Can Aksoy, Eskişehir 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan üçüncü duruşmaya katıldı. Cafe De Kedi işletmecileri Didem Erşan Üstündağ, Gülşah Mısırlıoğlu ve Duygu Kurt ile avukatlarının da katıldığı duruşmada tutuksuz sanık Aksoy'un sosyal paylaşım sitesindeki uzun saçlı fotoğraflarının aksine kısa saçlı, sakal tıraşı olmuş ve takım elbiseli olarak katılması dikkat çekti.

ALKOLLÜYDÜM

Mustafa Can Aksoy, olayı bilinçli bir şekilde gerçekleştirmediğini söyleyerek "Zararı karşılamaya hazırım. Bu duruma çok üzüldüm. Derslerim çok kütüydü. Ailemden uzaktım. Kendimi alkole vermiştim. Bu sebepten olay gerçekleşti. Bilinçli yapılmış bir durum değildir" dedi.

'KEDİ BİR MAL DEĞİLDİR'

Cafe De Kedi'nin işletmecilerinin avukatlarından Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı avukat Buket Ünlü duruşmada yaptığı konuşma davanın 'Mala zarar verme' suçundan açıldığını belirterek bunu kabul etmediklerini söyledi. Ünlü şöyle davam etti:

"Kedi bir mal değildir ve can taşımaktadır. Bu nedenle sanığın cezalandırılmasını istiyoruz. Mal tanımlaması yapılarak suçtan ve cezadan kurtulmaya çalışılıyor. Biz hayvanın tespiti aşamalarını üzüntü ile karşılıyoruz. Yasadaki mal kabulünü kabul etmiyoruz. Biz kedinin Türk Lirası bazındaki değeri konusunda asla bir açıklamada bulunmayacağız. Çünkü kediyi mal değil canlı olarak görüyoruz."

MAHKEME PET SHOP YETKİLİSİNE SORACAK

Eskişehir 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Oğuzhan Selçuk, Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılarak bir pet shop yetkilisinin mahkemeye bilirkişi olarak katılarak kedinin fiyatının tespit edilmesi amacıyla duruşmayı 26 Şubat 2015 tarihine erteledi. 

Duruşma sonrası Mustafa Can Aksoy, yakınları tarafından gazetecilere görünmeden adliye binasının arka kapısından dışarı çıkartıldı. / haberartiturk

 
 
A+A-

HABERE YORUM KAT