1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kedem'den Muhteşem "aşkı Mevlana" Programı

Kedem'den Muhteşem "aşkı Mevlana" Programı

Kedemden Muhteşem aşkı Mevlana Programı
A+A-

Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi (KEDEM), Mevlana'nın 739. Vuslat törenleri kapsamında bir program düzenledi. Yunus Emre Kültür Merkezi'nde öğrencilerin hazırlamış olduğu programa Keçiören

Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi (KEDEM), Mevlana'nın 739. Vuslat törenleri kapsamında bir program düzenledi.
Yunus Emre Kültür Merkezi'nde öğrencilerin hazırlamış olduğu programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur da katıldı. Program, Hz. Mevlana'nın hayatını anlatan meddah gösterisi ile başladı. İlahiler, şiirler ve Mesnevi'den esintiler taşıyan tiyatro gösterilerinin renk kattığı programa küçük semazenlerin sunduğu sema gösterileri damga vurdu. Ayrıca programda yakın zamanda hayatını kaybeden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın babası adına KEDEM öğretmenleri ve öğrencileri tarafından okunan Hatm-i Şerifler'in bir öğrenci tarafından duası yapıldı.
Program sonunda kısa bir konuşma yapan Başkan Ak, programı çok beğendiğini, öğretmen ve öğrencileriyle de gurur duyduğunu söyledi. Ak, yapılan KEDEM Projesi'nin boşa gitmediğini ve büyüyerek okul gibi olduğunu ifade etti.
Öğrencilerin çalışmalarının da sergilendiği program, Başkan Ak'ın öğretmen, öğrenci ve velilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.
(BK-CC-Y)

10.01.2013 11:25:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT