1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Keçiören'de Çöp Araçları Filosu Yenilendi

Keçiören'de Çöp Araçları Filosu Yenilendi

Keçiörende Çöp Araçları Filosu Yenilendi
A+A-

Türkiye'nin en kalabalık ilçesi Keçiören'deki temizlik hizmetlerinde dünya standartlarını yakalamayı görev edinen Keçiören Belediyesi, kendisini sürekli yeniliyor. Belediyenin temizlik araçları filosu

Türkiye'nin en kalabalık ilçesi Keçiören'deki temizlik hizmetlerinde dünya standartlarını yakalamayı görev edinen Keçiören Belediyesi, kendisini sürekli yeniliyor. Belediyenin temizlik araçları filosuna 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren 15 metreküp ve 20 metreküp kapasiteli 2011 model çöp araçları, 2011 model su tankerleri ve 2013 model yüksek basınçlı yıkama araçları katıldı.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2012 yılı nüfus rakamları ile ilgili son araştırmasına göre, Türkiye'nin en kalabalık ilçesi 840 bin 809 kişiyle Keçiören oldu. Kalabalık nüfusa en iyi hizmeti verebilmek amacıyla temizlik araç filosuna takviye yapan Keçiören Belediyesi, Ankara'nın en kapsamlı ve en yeni araç filosunu kurarak temizlik hizmetlerini daha hızlı ve verimli hale getirdi. Belediyenin temizlik filosu, ilçe sınırları içerisinde bulunan 51 mahallenin günlük ortalama 900-950 ton miktarındaki çöpünü toplayarak, çöp döküm sahasına naklediyor. Ayrıca 530 cadde ve 3 bin 325 sokakta bulunan çöp bırakma noktalarını yüksek basınçlı yıkama araçları ile yıkayarak dezenfekte ediyor. Temizlik filosu, bunun yanı sıra belediye sınırları içerisinde kurulan 39 kapalı ve açık pazar yerinin temizliğini de periyodik olarak yapıyor. Biriken atıklar toplanıyor ve pazar yerleri dezenfekte edilerek yıkanıyor, süpürülüyor.
(ZÇ-CC-Y)

02.02.2013 13:08:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT