1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Keçiören Belediyesi Görme Engelli Yaşlılar İçin İtalya'da

Keçiören Belediyesi Görme Engelli Yaşlılar İçin İtalya'da

Keçiören Belediyesi Görme Engelli Yaşlılar İçin İtalyada
A+A-

Keçiören Belediyesi, "Yaşlıların Görme Duyularını Informal Öğrenme Metodlarıyla Destekleme (IN-SIGHT)" projesi kapsamında İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıya T

Keçiören Belediyesi, "Yaşlıların Görme Duyularını Informal Öğrenme Metodlarıyla Destekleme (IN-SIGHT)" projesi kapsamında İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
Toplantıya Türkiye'nin yanısıra Yunanistan ve Romanya da temsilci gönderdi. 5 gün süren toplantılarda aktif yaşlanmanın desteklenmesi amacıyla, görme engelli yaşlılar ile ilgilenen kurumlar arası bir öğrenme topluluğu oluşturuldu. Görme engelliler ile yaşlıların kişisel özerkliklerini iyileştirmeye ve kendilerine güven kazanmalarına yönelik iyi uygulamalar, yöntemler ve yaklaşımlar paylaşıldı. Görme engelli kişilerin aktif yaşlanma süreci konusunda kurumlararası işbirliğini Avrupa genelinde geliştirme yönünde değerlendirmeler yapıldı. Toplantılarda ayrıca Keçiören Belediyesi'nin yürüttüğü bilimsel çalışmalar, yerel uygulamalar ve sosyal hizmetler hakkında da bilgi verildi. Projenin ikinci toplantısı Yunanistan'ın Kavala kentinde düzenlenecek.
(BK-ÖZ-Y)

05.01.2013 11:00:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT