1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kdz. Ereğli'de Bin 350 Kişi Kur'an Öğrendi

Kdz. Ereğli'de Bin 350 Kişi Kur'an Öğrendi

Kdz. Ereğlide Bin 350 Kişi Kuran Öğrendi
A+A-

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Müftülüğünce "Şimdi Kur'an Öğrenme Zamanı" sloganıyla başlatılan Camilerde Kur'an öğretimi programı kapsamında bin 350 erkek vatandaşın Kur'an öğrendiği belirtildi. Kdz.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Müftülüğünce "Şimdi Kur'an Öğrenme Zamanı" sloganıyla başlatılan Camilerde Kur'an öğretimi programı kapsamında bin 350 erkek vatandaşın Kur'an öğrendiği belirtildi.
Kdz. Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, müftülük olarak "Şimdi Kur'an Öğrenme Zamanı" sloganıyla başlattıkları Camilerde Kur'an öğretimi programı kapsamında bin 350 erkek vatandaşın Kur'an öğrendiğini söyledi.
5 Aralık 2012 tarihinde başlatılan programın 24 Mayıs 2013 tarihine kadar bir plan ve program çerçevesinde devam edeceğini belirten Erkan, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın yürütmekte olduğu Kur'an kursu hizmetlerinden faydalanma imkânı bulamayan, ama Kur'an-ı Kerim, meali ve gerekli dini bilgileri öğrenmek isteyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Müftülüğümüze bağlı camilerimizde kişilerin uygun olduğu zaman dilimlerinde 5 Aralık 2012 tarihinden itibaren 'Şimdi Kur'an Öğreme Zamanı' sloganıyla 'Camilerde Kur'an Öğretimi' programları başlatıldı. İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlarımızın öğretiminde bin 350 erkek vatandaşımızın devam ettiği kurslarda 24 Mayıs 2013 tarihine kadar bir plan ve program çerçevesinde haftada 6 saat olmak üzere 150 saat ders verilecektir. Amacımız kursiyerlerin Kur'an-ı Kerim'i hatasız ve tecvit kurallarına uygun bir şekilde yüzünden okumayı öğrenmelerine yardımcı olmak, kursiyerlerin ibadetlerini yerine getirirken okudukları sure ve duaları hatasız ve tecvit kurallarına uygun bir şekilde ezbere okumayı öğrenmelerini sağlamak, öğrendikleri sure ve duaların anlamlarını öğrenmelerine rehberlik etmek, İslam'ın inanç, ibadet ve ahlak konularını kursiyerlerin öğrenmelerine yardımcı olmak ve programda yer alan sure/duaların anlamlarından hareketle ve dersler içerisinde yapılan müzakerelerle kursiyerlerin dini duygu ve bilinçlerini geliştirmelerine katkı sağlamaktır. Eesmi kayıtlı olarak bin 350 erkek vatandaşımızın bilhassa akşam saatlerinde camilerde İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlardan bu dersleri almaktadır. Camileri ve kursiyerleri ziyaret ettiğimizde iki buçuk ayda güzel gelişmeler olduğunu gördük. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek kurslara düzenli devam edildiğinde bu güzelliklerin daha da artacağını, kursa katılmaları sebebiyle kursiyerlere ve onlara gerekli ilgi ve desteği veren hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
(HH-OA-Y)

15.02.2013 12:58:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT