1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kdz.ereğli'de Atatürk Posterleri Tahrip Edildi

Kdz.ereğli'de Atatürk Posterleri Tahrip Edildi

Kdz.ereğlide Atatürk Posterleri Tahrip Edildi
A+A-

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Yalı Caddesindeki duvarların üzerine asılan büyük Atatürk posterlerinden bazıları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesildi. Kdz. Ereğ

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Yalı Caddesindeki duvarların üzerine asılan büyük Atatürk posterlerinden bazıları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesildi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, belediye tarafından Yalı Caddesindeki duvarların üzerine asılan büyük Atatürk posterlerinden bazıları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesildiğini bu eylemi yapanları kınadığını söyledi.
Kesilen posterlerde özellikle Büyük Önder Atatürk'ün yüzünün kesildiğini belirten Posbıyık, "75 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes çok iyi bilmektedir ki ülkemizin en saygın ilçelerinden biri olan Kdz. Ereğli çağdaş, demokrat ve Atatürkçü bir kenttir. Kdz. Ereğli'de yaşayan herkes, kimliğimize kazınan bu özelliğimizle övünmektedir. Ne Cumhuriyet, tam bağımsızlık ve demokratik yaşam ilkelerinden bugüne kadar vazgeçtik ne de ulu önderimizin açtığı yolda yürümekten. Hayatın her alanında önce Ata'mızdan, sonra da bu memleketin kurtuluşu için mücadele vermiş, şehit olmuş, kanını dökmüş atalarımızdan feyiz aldık. Kentimizle özdeşleşmiş Göztepe'de dalgalanan ay-yıldızlı bayrağımıza her baktığımızda yenilediğimiz gücümüzü, şehrimizin birçok yerine astığımız Atatürk posterleriyle katladık. Aynı güce daha fazla ihtiyaç duyduğumuz her gün ise 7'den 70'e tüm halkımızla Atatürk Anıtı'na koştuk. 2012 yılının 29 Ekim kutlamalarında da on binlerce yurttaşımızla tek vücut olduk; alanlara sığmadık. Büyük Önder'e bağlılığımızı ve yüksek sadakatimizi her fırsatta gözler önüne serdik. Ancak bir kez daha gördük ki çağdaş, demokrat ve sosyal hukuk devleti ilkesinden asla vazgeçmeyen Karadeniz Ereğlililerin bu sağlam duruşunu hazmedemeyen mihraklar, bizleri asla bu yoldan vazgeçiremeyeceklerini anlamış olmalılar ki, çirkin yüzlerini Büyük Ata'nın fotoğraflarını keserek göstermek istediler. Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı bu halkın içinde barınma şansları olmayanlar, buna rağmen, hain emellerini böylesine kötü tezgahlanan oyunlarla gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Atatürkçü Kdz. Ereğli halkı müsterih olsun, bugün dört Atatürk posteri kesilir, biz gerekirse 4 değil 104 Atatürk posteri daha asarız. Devrim Bulvarı istikametinde bulunan ve yenilenen Yalı Caddesinin duvarlarını süsleyen Atatürk posterlerinden bazılarının tahrip edilmesi elbette hepimizi derinden yaralamıştır. Çağdaş insanların yaşadığı Kdz. Ereğli'de yaşatılan bu çirkinliği nefretle kınıyorum. Emniyet güçlerimizden, bunu yapan şahıs veya şahısları ivedilikle bulmalarını halkımız adına istiyoruz" dedi.
(HH-OA

30.01.2013 13:09:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT