1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kck Tutuklusu Hanım Onur İçin Tahliye Talebi Ahmet Ün Diyarbakır

Kck Tutuklusu Hanım Onur İçin Tahliye Talebi Ahmet Ün Diyarbakır

Kck Tutuklusu Hanım Onur İçin Tahliye Talebi  Ahmet Ün    Diyarbakır
A+A-

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik düzenlenen KCK operasyonları kapsamında tutuklu bulunan Şırnak'ın Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Okur'un tahliye edilmesi için avukatları taraf

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik düzenlenen KCK operasyonları kapsamında tutuklu bulunan Şırnak'ın Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Okur'un tahliye edilmesi için avukatları tarafından Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunuldu. Tahliye talep gerekçeleri arasında Hanım Okur'un hasta oldukları bilinen çocuklarının son dönemlerde yaşadıkları davranış bozukluğunun gösterildiği belirtildi.
2011 yılında KCK operasyonlarında tutuklanan Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Onur'un tahliye edilmesi için Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne avukatlarınca başvurusu yapıldı. Tahliye talebini İHA muhabirine değerlendiren Onur'un avukatı Canan Atalay, Hanım Onur'un gittikçe ağırlaşan hastalığı ve hasta olan iki çocuğunun son günlerde yaşadıkları davranış bozukluluğunu gerekçe gösterdiklerini ifade etti. Av. Atalay, "Müvekkilimiz Hanım Onur, 2011 yılından beri tutuklu bulunuyor. Diyabet hastalığını yaşanan Onur'un her geçen gün hastalığı ağırlaşıyor. Çocuklarından birinin epilepsi hastası, diğerinin de lösemi hastalığıyla pençeleşiyor. Çocukları annelerinin yokluğunda son dönemlerde davranış bozukluğu sergiliyor. Bu konuda gerekli sağlık raporunu aldık. Tüm bu sorunlarının yanında kamu vicdanı adına Hanım Onur'un tahliye edilmesi için Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunduk. Tahliye talebi başvurumuz yarın değerlendirecektir" dedi.
(ÜN-AKK-Y)

11.02.2013 13:06:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT