1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kck Operasyonunda Gözaltına Alınan 38 Şüpheliden 2'si Tutuklandı

Kck Operasyonunda Gözaltına Alınan 38 Şüpheliden 2'si Tutuklandı

Kck Operasyonunda Gözaltına Alınan 38 Şüpheliden 2si Tutuklandı
A+A-

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan KCK operasyonunda Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 38 şüpheliden 2'sinin sevk edildiği adli makamlarca tutukla

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan KCK operasyonunda Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 38 şüpheliden 2'sinin sevk edildiği adli makamlarca tutuklandığı belirtildi.
Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada Siirt, Batman, Bitlis ve İstanbul illerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 38 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını ve vatandaşlarımıza huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamak maksadıyla, Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında, 20 Aralık 2012 tarihinde başlatılan eş zamanlı operasyon neticesinde; 2 Batman, 2 Bitlis, 18 İstanbul ve 16 Siirt ilinden olmak üzere toplam 38 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan 38 şüpheli şahıstan 16'sı Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda ifadelerinin alınmasını müteakip, Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, diğer 22 şüpheli şahıs, 23 Aralık 2012 tarihinde adli makamlara sevk edilmiştir. Adli makamlarca 2 şüpheli şahıs tutuklanmış, 19 şüpheli şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiş ve 1 şüpheli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Gözaltına alınan şahısların üst ile ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda; 3 adet tabanca, 3 adet tabanca şarjörü, 1 adet kuru sıkı tabanca, 81 adet tabanca fişeği, 6 adet av tüfeği, 1 adet el dürbünü, 4 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet dijital fotoğraf makinesi, 1 adet bilgisayar kasası ve bol miktarda örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi.
(RÇ-AKK-AŞ-Y)

25.12.2012 15:31:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT