1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kck Davasında 3 Sanık Tahliye Edildi Burhan Karaduman Malatya

Kck Davasında 3 Sanık Tahliye Edildi Burhan Karaduman Malatya

Kck Davasında 3 Sanık Tahliye Edildi  Burhan Karaduman    Malatya
A+A-

BDP il başkanı ve Eğitim-Sen şube sekreterinin de aralarında bulunduğu, 11 sanığın yargılandığı Malatya'daki KCK davasında 3 sanık tahliye edildi. Terörle Mücadele Kanunu ile yetkili Malatya 4. Ağı

BDP il başkanı ve Eğitim-Sen şube sekreterinin de aralarında bulunduğu, 11 sanığın yargılandığı Malatya'daki KCK davasında 3 sanık tahliye edildi.
Terörle Mücadele Kanunu ile yetkili Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki BDP İl Başkanı Gaffar Bayram, KESK'e bağlı Eğitim-Sen Şube Sekreteri Ali Piro ile birlikte Mehmet Tokyay, Ali Eren, Zöhre Göçen, Ali İlhan, Gökhan İmer, Kamber Söylemez, Hikmet Tapancı, Zeki Kılıçgedik ve tutuksuz sanık Bedri Yıldırım'ın, "silahlı terör örgütünü yönetme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" iddiasıyla yargılandıkları bölücü terör örgütünün şehir yapılanması KCK davasını ikinci duruşması sona erdi.
Sanıkların Kürtçe savunma yaptıkları duruşma sonrasında mahkeme heyeti, Zeki Kılıçgedik, Hikmet Tapancı ve Kamber Söylemez adlı sanıkların tahliyelerine diğer 7 sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verdi.
(BK-Eİ-Y)

12.02.2013 19:19:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT