1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kazım Karabekir Paşa, Vefatının 65. Yılında Kars'ta Anıldı

Kazım Karabekir Paşa, Vefatının 65. Yılında Kars'ta Anıldı

Kazım Karabekir Paşa, Vefatının 65. Yılında Karsta Anıldı
A+A-

Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 65. yılında Kars'ta düzenlenen etkinliklerle anıldı. 1920-1923 yılları arasında Doğu Cephesi Komutanı olarak Kars'ı düşman işgalinden kurtaran

Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 65. yılında Kars'ta düzenlenen etkinliklerle anıldı.
1920-1923 yılları arasında Doğu Cephesi Komutanı olarak Kars'ı düşman işgalinden kurtaran Kazım Karabekir Paşa, vefatının 65'nci yıldönümünde Kars TCDD Gar Binası önünde bulunan anıtının önünde anıldı. Anıta Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konulduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda devam eden törene Kars Valisi Eyüp Tepe, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Güler, AK Parti Kars Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç, Ahmet Arslan,Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Kazım Karabekir Paşa'nın askeri yönü ve kişiliği anlatıldı. Etkinlikte öğrenciler tarafından şiirler okundu. Program slayt gösterisinin ardından sona erdi.
(IÇ-AT-Y)

26.01.2013 16:29:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT