1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kazaların Fazla Olduğu Yolda Radar Takibi Arttırıldı Malatya

Kazaların Fazla Olduğu Yolda Radar Takibi Arttırıldı Malatya

Kazaların Fazla Olduğu Yolda Radar Takibi Arttırıldı  Malatya
A+A-

Malatya'da trafik kazalarının en fazla yaşandığı çevreyolu güzergahında radarla hız kontrolleri arttırıldı. Malatya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlimiz trafik kaza istatistik veriler

Malatya'da trafik kazalarının en fazla yaşandığı çevreyolu güzergahında radarla hız kontrolleri arttırıldı.
Malatya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlimiz trafik kaza istatistik verilerine göre ülkemiz sıralamasında 23. sırada yer almaktadır. Bu kazaların yüzde 21'lik gibi ciddi bir bölümünün ise ilimiz coğrafyasını ortadan bölen 12 kilometrelik bir mesafeye sahip çevreyolu arteri üzerinde meydana geldiği istatistiklerle belirlenmiştir. Emniyet Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce, meydana gelen trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi amacıyla denetimler aralıksız olarak devam etmektedir" denildi.
Açıklamada, çevreyolu üzerinde radarla hız kontrolünün artırıldığı belirtilerek, "Uygulamalar kapsamında 6 Aralık 2012 günü değişik saatlerde çevreyolu üzerinde yapılan radarla hız denetiminde; Hız sınırını yüzde 10 oranında aşan 20 araç sürücüsüne 3 bin 80 TL, Hız sınırını yüzde 30 oranında aşan 3 araç sürücüsüne 957 TL olmak üzere toplam 23 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanarak 4 bin 37 TL para cezası tatbik edilmiştir. Radarla hız denetimlerine devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı.
(BK-ÖZ-Y)

10.12.2012 18:04:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT