1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Kayyımları Erdoğan atıyor’
‘Kayyımları Erdoğan atıyor’

‘Kayyımları Erdoğan atıyor’

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Meclis’te yasalaşan kanunla birlikte kayyımların yetkisinin de artırıldığını hatırlattı.

A+A-

Kayyımların, Erdoğan tarafından atandığını belirtti. Eski Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın Fatih Üniversitesi’ne kayyım olarak atanma sürecini şu sözlerle anlattı: “Kayyımı, mahkemeler atar değil mi? Bildiğimiz bu ama yanılıyorsunuz, kayyımları artık Cumhurbaşkanı atıyor. 1 Haziran’da valiler kararnamesi çıktı.

Vahdettin Özcan Çankırı’dan alınarak merkez valisi oldu. 7 Haziran’da Çankırı’da bir veda konuşmasında aynen şu sözleri sarf ediyor: ‘2011 yılında buraya sizlere hizmet etmek için Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirilmiştim. Gene bir Ramazan günü, 2016 yılının Haziran ayında Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle İstanbul’da görev alacağım.’ 9 Haziran’da Vahdettin Özcan Fatih Üniversitesi’ne kayyım olarak atanıyor. Şimdi kayyım görevlendirmesini kim yapmış? Fiilî durum gereği Cumhurbaşkanı yapmış. Demek ki bu astronomik kayyım ücretlerini de Cumhurbaşkanı takdir ettirmiş.”

HABERE YORUM KAT