1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Kayyımları Erdoğan atıyor’

‘Kayyımları Erdoğan atıyor’

‘Kayyımları Erdoğan atıyor’
A+A-

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Meclis’te yasalaşan kanunla birlikte kayyımların yetkisinin de artırıldığını hatırlattı.

Kayyımların, Erdoğan tarafından atandığını belirtti. Eski Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın Fatih Üniversitesi’ne kayyım olarak atanma sürecini şu sözlerle anlattı: “Kayyımı, mahkemeler atar değil mi? Bildiğimiz bu ama yanılıyorsunuz, kayyımları artık Cumhurbaşkanı atıyor. 1 Haziran’da valiler kararnamesi çıktı.

Vahdettin Özcan Çankırı’dan alınarak merkez valisi oldu. 7 Haziran’da Çankırı’da bir veda konuşmasında aynen şu sözleri sarf ediyor: ‘2011 yılında buraya sizlere hizmet etmek için Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirilmiştim. Gene bir Ramazan günü, 2016 yılının Haziran ayında Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle İstanbul’da görev alacağım.’ 9 Haziran’da Vahdettin Özcan Fatih Üniversitesi’ne kayyım olarak atanıyor. Şimdi kayyım görevlendirmesini kim yapmış? Fiilî durum gereği Cumhurbaşkanı yapmış. Demek ki bu astronomik kayyım ücretlerini de Cumhurbaşkanı takdir ettirmiş.”

A+A-

HABERE YORUM KAT