1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayserili Hanımlardan Elmas Ve Pırlantaya Büyük İlgi

Kayserili Hanımlardan Elmas Ve Pırlantaya Büyük İlgi

Kayserili Hanımlardan Elmas Ve Pırlantaya Büyük İlgi
A+A-

Kayseri'de, 2013 yılına girilmesinin ardından bayanlar elmas ve pırlantaya büyük ilgi gösterdi. 2013 yılına girilmesinin ardından Kayserili bayanlar özellikle elmas ve pırlanta seçeneklerini tercih

Kayseri'de, 2013 yılına girilmesinin ardından bayanlar elmas ve pırlantaya büyük ilgi gösterdi.
2013 yılına girilmesinin ardından Kayserili bayanlar özellikle elmas ve pırlanta seçeneklerini tercih etti. Bayanların son günlerde altın seçimi hakkında konuşan kuyumcu Şaban Zıkkavun, Kuyumcu esnafımızda el yapımı kişiye özel elmaslarımız mevcut. İşte bu elmaslara örnek verecek olursak, kenarları yakut ortasından yeşil taşın içerisine uğur böceği işlenmiş olarak görülen yüzüğümüz bayanlar tarafından ilgi görüyor. Bu tip ürünlerimizle birlikte yine özel olarak yapılmış tamamen siyah olan pırlantamızda hanımlar tarafından tutulmaktadır. 2013 yılında, 2012 yılında olduğu gibi elmas ve pırlanta Kayserimizde en çok satılan ürünlerden bir tanesi" diye konuştu.
14 Şubat sevgililer günün yaklaşmasıyla vatandaşların pırlantaya büyük ilgi gösterdiğini belirten Zıkkavun, "Özellikle 14 Şubat sevgililer gününün yaklaştığı bugünlerde çeşit çeşit yeni mallarımız gelmekte ve satışında hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Artık insanların mücevhere bakış tarzı, 'al sakla değil, al kullan olarak' görülüyor. Ben bu seneyi yine elmas ve pırlanta yılı olarak görüyorum. Kayserili hanımlarda zaten elmas ve pırlantaya büyük ilgi gösteriyor. Fiyatlarımız da 150 dolar ile 20 bin dolar arasında değişiyor" şeklinde konuştu.
(OD-AÖ-Y)

29.01.2013 10:00:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT