1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kayseri'de Bin 712 Veli Çocuklarına Süt Verilmesini İstemedi

Kayseri'de Bin 712 Veli Çocuklarına Süt Verilmesini İstemedi

Kayseride Bin 712 Veli Çocuklarına Süt Verilmesini İstemedi
A+A-

Öğrencilere süt alışkanlığı kazandırmak ve dengeli beslenmeleri için başlatılan okul sütü kampanyasında, Kayseri'de bin 712 veli çocuklarına süt verilmemesini istedi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bak

Öğrencilere süt alışkanlığı kazandırmak ve dengeli beslenmeleri için başlatılan okul sütü kampanyasında, Kayseri'de bin 712 veli çocuklarına süt verilmemesini istedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen okul sütü kampanyasında Kayseri'de de okullarda dağıtılmaya başlandı. Kayseri'de 474 okulda 110 bin ilkokul ve ana sınıfı öğrencisine okul sütü dağıtımı yapıldı.
Adnan Menderes İlköğretim Okulu'nda bir açıklama yapan Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, "Kayseri'de bin 712 veli çocuklarına süt dağıtılmasını istemedi. 2012-2103 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde, özel okullar dahil, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde haftada 3 gün süreyle 200 miligram ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü dağıtılacaktır" diye konuştu.
Vali Yılmaz yaptığı açıklamanın ardından ilkokul öğrencilerine okul sütü dağıttı. Yılmaz, sohbet ettiği öğrencilere süt içmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
(MFT-AÖ-GS-Y)

15.02.2013 12:43:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT