1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayseri Ulaşım Şirketi 'tasarruflu' Çalışma

Kayseri Ulaşım Şirketi 'tasarruflu' Çalışma

Kayseri Ulaşım Şirketi tasarruflu Çalışma
A+A-

Kayseri Ulaşım Şirketi Arge ekibi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ithal edilmesi gereken ekipmanlar, Kayseray tesislerinde üretilince yüzde 70 tasarruf sağlandı. Kayseray araçlarının güve

Kayseri Ulaşım Şirketi Arge ekibi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ithal edilmesi gereken ekipmanlar, Kayseray tesislerinde üretilince yüzde 70 tasarruf sağlandı.
Kayseray araçlarının güvenli ve kaliteli ulaşım hizmeti sunması amacıyla Arge ekibi tarafından 10 bin, 30 bin ve 60 bin kilometrede hafif bakıma tabi tutulduğunu bildiren Kayseri Ulaşım Şirketi yetkilileri, araçların her 100 bin kilometrede de ağır bakıma alındığını kaydetti.
Kayseri Ulaşım Şirketi yetkilileri, bakımlarda araçların periyodik kontrolleri, sarf malzeme değişimleri yapılarak emniyetin geliştirilmesinin ve verimliliğin artırılmasının amaçlandığını belirterek, "Arge çalışmaları ile ithal edilmesi gereken bazı ekipman ve sistemler Kayseray tesislerinde üretilerek maliyet tasarrufu sağlanıyor. Hareketli Kataner, Platform kalıpları, Boji Pres gibi sistemlerin Kayseri Ulaşım A.Ş. tesislerinde üretilmesi, alım maliyetlerinde yüzde 70'e varan oranlarda tasarruf sağlıyor" dedi.
(AÖ-Y)

11.01.2013 16:38:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT