1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayseri Şeker Gıda Güvenliğini Zirveye Taşıdı

Kayseri Şeker Gıda Güvenliğini Zirveye Taşıdı

Kayseri Şeker Gıda Güvenliğini Zirveye Taşıdı
A+A-

Kayseri Şeker Fabrikası, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı. Bu belge ile dünyada kabul görmüş en güvenilir gıda üreticileri listesine girerek birçok dev markanın

Kayseri Şeker Fabrikası, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı. Bu belge ile dünyada kabul görmüş en güvenilir gıda üreticileri listesine girerek birçok dev markanın tedarikçisi olma yolunda da önemli bir adım atan Kayseri Şeker Fabrikası ayrıca, Kayseri'de gıda güvenliğini en üst seviyeye taşıyan ilk firma olma özelliğini de yakalamış oldu.
Ürettiği gıdalardaki güvenilirliği arttırmak, insan sağlığına uygun gıdaları üretip muhafaza etmek ve aynı güvenilir şartlarda satışa sunmak konularında önemli araştırmalar yapan Kayseri Şeker Fabrikası, yaklaşık 1 yıl süren hummalı çalışmanın ardından söz konusu belgeyi almaya hak kazandı. Sektörde ikinci, Kayseri'de ise FSSC 22000 Belgesine sahip olan tek firma özelliğini taşıyan Kayseri Şeker Fabrikası, bu belge ile gıda güvenliği standardında gelinebilecek en son noktaya da ulaşmış oldu. Bu belge ile dünyada kabul görmüş en üst gıda güvenliği çıtasını aşarak, piyasada rekabet edebilme özelliğini de yakalayan Kayseri Şeker Fabrikası, Türkiye'de faaliyet gösteren dünyanın en seçkin ve dev firmalarının da, müşteri ve tedarikçi listesine de girmiş oldu.
(SK)

03.12.2012 11:13:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT