1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Gemerek'te Çiftçileri Bilgilendirdi

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Gemerek'te Çiftçileri Bilgilendirdi

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Gemerekte Çiftçileri Bilgilendirdi
A+A-

Gemerek İlçesine gelen Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Gemerek Halk Eğitim Merkezinde çiftçileri bilgilendirdi. Akay gerçekleştirdiği konferansta çiftçileri yakından ilg

Gemerek İlçesine gelen Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Gemerek Halk Eğitim Merkezinde çiftçileri bilgilendirdi.
Akay gerçekleştirdiği konferansta çiftçileri yakından ilgilendiren pancar kotası sorunu, elektrik ve sulama sorununun çözümü hakkında çiftçilere üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgiler verdi. Kayseri Şeker Fabrikası'nın durumuna da değinen Akay "Fabrikamız tarihinde hiç olmadığı kadar iyi bir durumda ve tam kapasite ile çalışıyor. Fabrikanın para kazanması demek, siz çiftçilerimize çok daha iyi bir hizmet vermek demektir. Kurumsallığını her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan Kayseri Şeker Fabrikası'nın, bu gelişime paralel olarak çiftçisini de gelişen teknoloji, bilinçli tarım, uygun gübre ve tohum seçimi, münavebe ve sulamanın önemi, elektrik faturalarında tasarruf, enerji üretimi gibi önemli konularda bilinçlendirmek adına önemli çalışmalar başlattık. Bu eğitim seminerleri artarak devam edecek'' dedi.
Kayseri Şeker Fabrikası Ziraat Teşkilatı tarafından tertiplenen eğitim seminerlerinin ilkinin Boğazlıyan Şeker Fabrikası'nda gerçekleştirildiği belirtildi. Çandır, Yenipazar, Yenifakılı, Kayseri, Sarıoğlan, Bünyan, Pınarbaşı'nda ve son olarak Gemerek ilçesinde düzenlenen seminerlerle birlikte çiftçilere sulama sistemleri ve mikro siprinkler, dalgıç ve pompa seçimi, trafo bakımları ve faturaya esas reaktif bedeller ile enerji üreten güneş panelleri konularında bilgiler verildi.
(EA-UY-ZB-Y)

26.01.2013 14:04:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT