1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayseri Emniyetinden Kaçakçılara Darbe

Kayseri Emniyetinden Kaçakçılara Darbe

Kayseri Emniyetinden Kaçakçılara Darbe
A+A-

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen çalışmalarda, kayıt dışı ve klonlanmış 93 cep telefonu, gümrük kaçağı bin 738 kol saat

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen çalışmalarda, kayıt dışı ve klonlanmış 93 cep telefonu, gümrük kaçağı bin 738 kol saati, 666 adet güneş gözlüğü, bin 112 adet sustalı çakı, sivri uçlu ve oluklu bıçak ile 70 adet muşta ele geçirildi.
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, gümrük kaçağı cep telefonu satıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda, kayıt dışı ve klonlanmış oldukları tespit edilen 93 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiği ve olayla ilgili M.Ü. isimli bir kişinin yakalandığı bildirildi.
Açıklamada ayrıca, gümrük kaçağı emtia satışlarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda ise gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen 1.738 adet kol saati, 666 adet güneş gözlüğü ile 6136 sayılı kanunla ülkemize sokulması, yapımı, satılması, satın alınması, taşınması ve bulundurulması yasaklanan 1.112 adet sustalı çakı, sivri uçlu ve oluklu bıçak ve 70 adet muştanın ele geçirildiği, olayla ilgili D.Ö. isimli şahsın da yakalandığı belirtildi.
Olaylarla ilgili olarak yakalanan M.Ü. ile D.Ö. hakkında 5607 ve 5809 sayılı kanuna muhalefet suçlarından yasal işlem yapıldığı kaydedildi.
(ZB-Y)

11.02.2013 16:43:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT