1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaynarca Osb'de Yer Sahiplerine Tahsis Belgeleri Verildi

Kaynarca Osb'de Yer Sahiplerine Tahsis Belgeleri Verildi

Kaynarca Osbde Yer Sahiplerine Tahsis Belgeleri Verildi
A+A-

2010 yılında kurulan Kaynarca OSB'de tahsisleri yapılan katılımcılara Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) düzenlenen program ile belgeleri verildi. SATSO Meclis Salonu'nda düzenlenen toplan

2010 yılında kurulan Kaynarca OSB'de tahsisleri yapılan katılımcılara Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) düzenlenen program ile belgeleri verildi.
SATSO Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Mustafa Büyük, Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpelikan, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynel Özel, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ile Kaynarca Mobilya İstisas OSB'sinden yer alan firma yetkilileri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Mustafa Büyük, Sakarya'nın 5'nci OSB'si olarak kurulan Kaynarca Mobilya İhtisas OSB'sinin hayli yol kat ettiğini belirterek, "Şuan kendi yağımızla kavruluyoruz. Burasını İl Özel İdaresi'nin katkısıyla kurduk. İl Özel İdaresi 2014 yılında kalkacak. Ancak biz o tarihe kadar OSB'mizin altyapısını tamamlamış olacağız. Hiçbir sorunumuz kalmayacak" dedi.
Kaynarca OSB Müdürü Fikret Ayhan, OSB'nin genel durumu hakkında bilgi verdi. 90 hektar alan üzerine kurulacak olan OSB'nin 48 parselden oluştuğunu söyleyen Ayhan, "36 parselimiz satılmış, 12 parselimiz içinde başvurular alınmış, tahsis için çalışmalar devam etmekte. Önümüzdeki yıl OSB'nin altyapısını bitirerek, yer alan firmalarımızın yatırımlarına başlamaları için önlerini açacağız" şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise, Kaynarca OSB'yi, Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak kümelendirdiklerini belirterek, "Mobilya sektörünü bir araya getirmek, çarpık sanayileşmenin önüne geçmek için kümelenmeye gidiyoruz. Kalan 12 parselin en kısa zamanda yer tahsislerinin yapılmasını dilerken, yer alanlara da hayırlı olsun diyorum" dedi.
Kaynarca İlçe Kaymakamı Huriye Küpelikan ile Belediye Başkanı Zeynel Özel'de yatırımların biran önce başlaması dileğinde bulunurlarken, "OSB'nin biran evvel hayata geçmesi için her türlü yardıma hazırız. Bölgemize istihdam ve katmadeğer sağlayacak olan OSB'nin hayırlı olmasını diliyoruz" dediler. Konuşmaların ardından katılımcı firmalara belgeleri Vali Mustafa Büyük tarafından takdim edildi.
(SC-İÇ)

29.01.2013 15:04:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT