1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaymakamlıktan Engelliler İçin Proje

Kaymakamlıktan Engelliler İçin Proje

Kaymakamlıktan Engelliler İçin Proje
A+A-

Ordu'nun Kumru İlçe Kaymakamlığı, Özürlüler Destek Programı (ÖDES) çerçevesinde yeni bir projeye imza attı. Kaymakamlık tarafından 2012 yılında hazırlanan "Hedef 2016 Rio" adlı projenin sunumu Kaym

Ordu'nun Kumru İlçe Kaymakamlığı, Özürlüler Destek Programı (ÖDES) çerçevesinde yeni bir projeye imza attı.
Kaymakamlık tarafından 2012 yılında hazırlanan "Hedef 2016 Rio" adlı projenin sunumu Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım ve Kaymakam Ahmet Özkan ve proje ortaklarının katılımıyla yapıldı. Katılımcılara, projenin tanıtımı yapılarak, ilçedeki engellilerin durumlarına projenin yapacağı katkılar, engellilerin sorunlarına yönelik çözüm önerileri, engellilik algısına yönelik sağlayacağı katkılar proje faaliyetleri çerçevesinde proje sorumlusu M. Özgür Kanca tarafından sinevizyon sunumu eşliğinde anlatıldı. Projede, çeşitli engelleri nedeniyle sosyal ve kültürel hayata katılımları asgari düzeyde olan, 7-20 yaş arasında ilçede ikamet eden, engelli çocuk ve gençlerin, proje etkinlikleri vasıtasıyla sosyal hayata katılımları, akranları ile paylaşımda bulunabilecekleri ortamlarda yer almaları, dezavantajlı sayılabilecek durumlarının iyileştirilmesi ve özgüven geliştirmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.
Tanıtımın ardından Kaymakam Ahmet Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım söz alarak projenin önemi ve katkıları ile ilgili bilgi verdiler. Proje ortaklarından fikir ve önerileri olan ortakların görüşlerini bildirmelerinin ardından toplantı sona erdi.
(RÇ-SLH-Y)

01.02.2013 10:22:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT