1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaymakam Türköz'den Okul Ziyareti

Kaymakam Türköz'den Okul Ziyareti

Kaymakam Türközden Okul Ziyareti
A+A-

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, ilçenin TOKİ bölgesinde hayırsever vatandaşların bağışladığı arsa üzerine yapılan ve eğitim öğretime başlanan Tosya İlkokulu'nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.İl

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, ilçenin TOKİ bölgesinde hayırsever vatandaşların bağışladığı arsa üzerine yapılan ve eğitim öğretime başlanan Tosya İlkokulu'nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
İlk defa eğitim-öğretime başlayan Tosya İlkokulu ziyaretinde okul kurucu Müdürü Sabri Onur'dan bilgiler alan Kaymakam Türköz'e, Mustafa Ünsal (9) isimli öğrencinin, "Bende sizin gibi kaymakam daha sonra ise vali olmak istiyorum. Nasıl bende sizin gibi çocukların çok sevdiği bir kaymakam olurum'' diye sorması okul ziyaretine damga vurdu. Minik öğrencinin kendisine gösterdiği yakın ilgiden memnun kalan Kaymakam Türköz, öğrenciye hitaben yaptığı konuşmada, ''Hayırsever vatandaşlarımızın bağışladıkları arsa üzerine inşa edilen okulumuz, bu gün ilk defa sizlere kapılarını açtı. İlçemizin eğitim seviyesinin yükselmesine çok büyük katkılar sağlayacak okulda eğitim görecek olan siz değerli öğrencilerimiz, en değerli varlıklarımız olarak, yaşama sevincimiz ve umudumuzsunuz. Bizlerin sizlere olan güvenini boşa çıkartmamak için, sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Geleceğimizin aydınlık yarınları olan sizlerin bu yaşlarda ileriki yıllarda ne olmak istediğini kesin bir dille ifade etmesi, amacına ulaşmasında kendisine çok büyük avantajlar sağlayacaktır. İnşallah, istediğiniz ve arzuladığız, mesleklere sahip olarak ülkemize ve milletimize yararlı birer birey olursunuz. Kaymakamlık olarak sizlere bu konuda her türlü desteği daha önce verdiğimiz gibi bundan sonra da vereceğimizi bilmenizi isterim'' diye konuştu.
(RY-SA)

18.02.2013 17:21:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT