1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaymakam İnci:

Kaymakam İnci:

Kaymakam İnci:
A+A-

Bursa'nın İnegöl Kaymakamı Aziz İnci, Hamzabey köyünün içme suyunun temiz olduğunu söyledi. Köylülerin çeşmelerden akan suyun içilebilirlik raporunun olmadığı, ayrıca İnegöl Köyleri İçme Suyu Birliğ

Bursa'nın İnegöl Kaymakamı Aziz İnci, Hamzabey köyünün içme suyunun temiz olduğunu söyledi.
Köylülerin çeşmelerden akan suyun içilebilirlik raporunun olmadığı, ayrıca İnegöl Köyleri İçme Suyu Birliği'nin içme suyunu kendilerine yüksek fiyatla sattığı şeklindeki iddialarına üzerine açıklama yapan Kaymakam Aziz İnci, Hamzabey köyününü suyunun temiz olduğunu belirtti. Hamzabey sakinlerinin iddiaları ve şikayetleri üzerine bir yazılı açıklama yapan Kaymakam İnci, "Ülkemizde içme-kullanma sularının kontrolleri, İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır. Hamzabey köyünde 2012 yılı içinde 4 adet kontrol izlemi ve 1 adet denetim izlemi maksatlı su numuneleri tahlil edilmiştir. Yapılan bu tahlillerden ocakkasım aylarında yapılan kontrol izleniminde, sonuçların alınan numunelerin temiz olduğu, mayıs ve ağustos aylarında alınan kontrol izlenimlerinde ise minimal (tolere edilebilir) bir kirlilik tespit edildi. Minimal kirlilik üzerine köy idaresi ile görüşülmüş ve tedbir alınması sağlanmıştır. Tahlil neticeleri suyun temiz olduğu yönündedir" dedi.
Daha evvel Hamzabey Köyü Muhtarı ve İnegöl Köyleri İçme Suyu Birliği Başkanı Mehmet Tüver, Hamzabey köylülerinin iddiaları ile ilgili açıklama yaparak, birliğin haksızlıkları önlemek için kurulduğunu, içme suyu bedelinin yüksek olmadığını, köy meclisinin aldığı kararın herkesi bağladığını ileri sürmüştü.
(SB-MŞ)

14.02.2013 13:24:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT