1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KAYMAKAM GÜNİ BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

KAYMAKAM GÜNİ BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

KAYMAKAM GÜNİ BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİLERİ KUTLADI
A+A-

Van\'ın Gevaş ilçesinde, 2012-2013 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sonunda kız öğrencilerin gösterdiği başarı herkesin ilgisini çekti.


İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Sait Bulduk ve kız öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Yusuf Güni, gösterdikleri başarıdan dolayı kızları kutladı. Kız öğrencilerin eğitimde gösterdiği başarının son yıllarda başlatılan kampanyaların meyvesi olduğunu belirten Kaymakam Yusuf Güni, “Türkiye genelinde başlatılan kızların okullaştırılması kampanyası sonucunda gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli gerek öğretmen ve öğrencilerimizin çalışması sonucu bu başarı elde edilmiştir” dedi.


Konuşmasında kız öğrencilerine nasihat eden Kaymakam Güni, “Okuyun, çalışın ve iyi bir yere gelerek kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışın. Erken yaşta kız çocuklarını evlendiren ailelerin sayıları gittikçe azalmaktadır. Bilinçlenen aileler artık kızlarını okutuyorlar. Bu çok sevindirici bir durumdur. İlçe merkezinde bulunan ortaokul ve lise olmak üzere 17 okulumuzdan 16’sı kız öğrencilerimiz okul birincisi oldu. Bu bizi son derece memnun kılmıştır. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.


Kaymakam Güni, ayrıca ikinci dönem sonunda ilçe genelinde başarı gösteren öğrencileri laptop ile ödüllendireceğinin sözünü de verdi. 


Kız öğrencilerin deneme sınavlarının sayısının yetersiz olduğunu belirtmeleri üzerine Kaymakam Güni, sayının artırılması için İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Sait Bulduk’a talimat verdi.


Konuşmaların ardından Kaymakam Güni başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT