1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaymakam Dundar, sınır güvenliği toplantısına katıldı

Kaymakam Dundar, sınır güvenliği toplantısına katıldı

Kaymakam Dundar, sınır güvenliği toplantısına katıldı
A+A-

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde İran heyetiyle yapılan sınır güvenliği toplantısına katıldı. 

1937 yılında yapılan Tahran Antlaşması gereği iki ayda bir iki ülke arasında yapılan sınır güvenliği toplantısına İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, 1 Hudut Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Ramazan Çokkıyak, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Lütfullah Yılmaz da katıldı. Doğubayazıt Kaymakamlığı toplantı salonunda iki saat süren toplantıya, İran’ın Maku şehrinden gelen dört kişilik bir heyet katıldı

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Türkiye ile İran arasında 1937 yılında yapılan Tahran Antlaşması gereği iki ayda yapılması zorunlu olan sınır güvenliği toplantısı yapıldığını belirterek, “Bu toplantımızı Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirdik. Toplantıda bir araya gelen iki ülke heyetleri; sınırda yaşanan kaçakçılık, terörle mücadele ve sınır güvenliğini ele aldı. Toplantı, İran’ın Maku Kaymakamı ve beraberinde gelen 4 kişilik bir heyetle gerçekleşti” dedi.

Sınır güvenliği toplantısının ardından İran heyeti ülkeden ayrıldı.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT