1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaymakam Celep Köy Ziyaretlerinde

Kaymakam Celep Köy Ziyaretlerinde

Kaymakam Celep Köy Ziyaretlerinde
A+A-

Van'ın Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, beraberindeki kurum amirleriyle ilçeye bağlı köyleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyerek, hasta ve ihtiyaç sahibi mağdur da aileleri evlerinde ziya

Van'ın Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, beraberindeki kurum amirleriyle ilçeye bağlı köyleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyerek, hasta ve ihtiyaç sahibi mağdur da aileleri evlerinde ziyaret ediyor.
İlçedeki görevine başlar başlamaz tüm kurumlarla koordinasyonu kurarak haftada bir köy ziyaretleri yapan Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep; bazen camilerde, okulda, köy odasında bazen de taziye evlerinde vatandaşlarla bir araya geliyor. Sorunları yerinde tespit ederek, problemlerin çözümü için beraberindeki kurum amirlerine talimat veren Kaymakam Celep, bu sayede devletin sıcaklığını vatandaşın kapısına götürüyor. İlçedeki Mülk köyü ziyareti sırasında köy gençlerini yanına çağıran Edremit Kaymakam Celep, okumak isteyen herkese her türlü eğitim yardımı yapacağı sözünü vererek, onların kitap okumalarını tavsiye etti. Daha sora Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce bir konteynırda açılan dikiş-nakış kursunu ziyaret ederek, kursiyer kızlarla sohbet eden Kaymakam Celep, genç kızların açık öğretim lisesine kayıt yaptırmalarını isteyerek, onlara köyde bir kurs merkezi yapılacağı müjdesini verdi.
Ardından köydeki hasta ve ihtiyaç sahiplerini de evlerinden ziyaret ederek sorunlarını not alan Kaymakam Celep, ardından ilçe merkezine döndü.
(MSA-Y)

06.02.2013 12:28:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT