1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayıp Yakınlarının Eylemi 205. Haftasında

Kayıp Yakınlarının Eylemi 205. Haftasında

Kayıp Yakınlarının Eylemi 205. Haftasında
A+A-

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi tarafından 'Kayıplar bulunsun, failler yargılansın' sloganıyla düzenlenen oturma eylemleri, 205. haftasına girdi. Koşuyolu Parkı Yaşam Anıtı önünde düzen

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi tarafından 'Kayıplar bulunsun, failler yargılansın' sloganıyla düzenlenen oturma eylemleri, 205. haftasına girdi.
Koşuyolu Parkı Yaşam Anıtı önünde düzenlenen eyleme İHD üye ve yöneticileri ile MEYA-DER, 78'liler Girişimi üyeleri, KESK'e bağlı sendikaların temsilcileri ve kayıp yakınları katıldı. Eylemde konuşan İHD MYK Üyesi ve Doğu-Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir, Paris'teki cinayetleri kınayarak, "Kürt sorununda yaşanan diyalog ve müzakere sürecinin bu tür üzücü olaylar yüzünden sekteye uğramaması için Kürt sorunun barışçıl bir şekilde çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Söz konusu olan insan yaşamıdır. Katliamın sorumlularının açığa çıkarılması gerekmektedir. Geçmişte yaşanan acıların tekrar yaşanmaması için herkesi sorumlu olmaya davet ediyorum. Bizler başından beri bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için gayret gösterenler olarak, her şeyin üstünde olan yaşam hakkını savunmaya devam etmeye kararlıyız. Bu nedenle herkesin, yürütülen görüşmeleri sekteye uğratacak açıklamalardan kaçınmasını istiyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından eylem sona erdi.
(YRT-OK-Y)

12.01.2013 16:16:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT