1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KAYIP UZMAN ÇAVUŞUN AİLESİ İHD’YE BAŞVURDU

KAYIP UZMAN ÇAVUŞUN AİLESİ İHD’YE BAŞVURDU

KAYIP UZMAN ÇAVUŞUN AİLESİ İHD’YE BAŞVURDU
A+A-

Van’da, 8 Mayıs Çarşamba günü mesai bitiminden sonra birliğinden ayrılarak kayıplara karışan Uzman Çavuş Alpay Maral’ın ağabeyi Gündüz Maral, İnsan Hakları Derneği (İHD) Van Şubesi’ne başvuruda bulundu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde görev yaparken bir ay önce Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı emrine atanan evli ve 1 çocuk babası Uzman Çavuş Alpay Maral (33), 8 Mayıs Çarşamba günü mesai bitiminden sonra birliğinden ayrıldı. O günden sonra Maral'dan haber alamayan ailesi, İHD’ye başvuruda bulundu.
 

Burada kaybolan kardeşi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gündüz Maral, birçok kuruma başvuruda bulunmalarına rağmen net bir bilgi alamadıklarını dile getirerek, “Ben kardeşimin bir an önce bulunmasını istiyorum. Birliğinden çıktığı güne ait ne bir görüntü var ne de bir bilgi. Biz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bir an önce kardeşimin bulunmasını ve yetkililerin bu konu üzerinde hassasiyetle durmalarını istiyorum” dedi.
İnsan Hakları Derneği Van Şube Sekreteri Hamdi Bayhan da olayın takipçisi olacaklarını ifade ederek, kurumların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT