1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kayıp Para İçin Üç Kişi Başvurdu

Kayıp Para İçin Üç Kişi Başvurdu

Kayıp Para İçin Üç Kişi Başvurdu
A+A-

Zonguldak'ta bir kişi, harcamaya kıyamadığı parayı düşürünce fıkraları aratmayan bir olay yaşandı. İddiaya göre, Zonguldak'ın İncivez Mahallesinde oturan Kezban Karadöngel, uzun süredir harcamaya

Zonguldak'ta bir kişi, harcamaya kıyamadığı parayı düşürünce fıkraları aratmayan bir olay yaşandı.
İddiaya göre, Zonguldak'ın İncivez Mahallesinde oturan Kezban Karadöngel, uzun süredir harcamaya kıyamadığı 235 TL'nin de bulunduğu cüzdanını çarşıda düşürdü. Cüzdanı bulan Nazmiye Güner isimli vatandaş, paraya dokunmadan cüzdanı Zonguldak Belediyesi Zabıta Amirliği'ne getirerek teslim etti. Belediye hoparlöründen yapılan anons üzerine cüzdanını kaybettiğini söyleyen ve ismi açıklanmayan iki kişi, parayı almak istedi. Zabıta Komiseri Nihat Köroğlu'nun yaptığı çapraz sorguda cüzdanın tarifini ve içindeki meblağı bilememeleri üzerine bu şahısların cüzdanın sahibi olmadığı anlaşıldı. Devam eden anonslar üzerine müracaat eden Kezban Kadöngel'e gerçek sahibi olduğu belirlenmesi üzerine para dolu cüzdan teslim edildi.
Cüzdanına kavuşan Karadöngel, zabıta komiseri Köroğlu'na ve ekibine teşekkür ederek şöyle konuştu: "Eşimle çarşıya alışveriş yapmaya inmiştik. Fakat evdeki hesap çarşıya uymayınca bazı ihtiyaçlarımızı alamadık. Harcayamadığımız parayı cüzdanla birlikte kaybettik. Tam ümidimizi kestiğimiz an hoparlörden bir miktar para bulunduğunu öğrendik. Helal paraymış geri geldi."
Karadöngel, cüzdanı bulan Nazmiye Güner ve zabıta ekiplerine teşekkür etti.
(SD-SD-HO-Y)

11.12.2012 14:06:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT