1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kaybolan Çocuk Oyuncak Makinesinden Çıktı

Kaybolan Çocuk Oyuncak Makinesinden Çıktı

Kaybolan Çocuk Oyuncak Makinesinden Çıktı
A+A-

Amerika’nın Nebraska eyaletinde yaşayan bir çocuk, ailesinin kayıp ihbarı vermesinin ardından evinin yakınlarındaki bir bowling salonundaki oyuncak makinesinin içinde pelüş oyuncaklarla oynarken bulundu.


Nebraska eyaletinin Lincoln şehrinde sıra dışı bir olay yaşandı. İsmi açıklanmayan bir anne, 3 yaşındaki oğlunun kayıp olduğuna dair polislere ihbarda bulundu. İhbardan birkaç saat sonra polise, bölgedeki bir bowling salonundan ufak bir çocuğun jetonla oynanan ve bir pençeyle pelüş oyuncak kapmaya çalışılan oyuncak makinesinin içine sıkıştığına dair ikinci bir ihbar geldi. Yetkililer olay yerine geldiklerinde sıkışan çocuğun kayıp ihbarına uyduğunu görüp anneyi aradı. Anne ise koşarak evinin yakınlarındaki bowling salonuna geldi.


Çocuğu kurtarmak için oyuncak makinesinin üreticisi Value Vendor Services görevlileri çağırıldı. Yarım saatlik beklemeden sonra çocuk annesiyle kavuştu.


Bowling salonu çalışanı Randy Lee, “Bir müşterimiz oyuncak makinesinin bulunduğu salondan çıkıp makineye bir çocuğun sıkıştığını söyledi. Önce birinin kolunu sıkıştırdığını sandım ama küçük çocuk makinenin içine tamamen girmiş olduğunu gördüğümde çok şaşırdım. Kurtarma ekipleri geldiğinde çocuk sakin bir şekilde içerideki oyuncaklarla oynuyordu ve çevresinde olanların pek farkında değil gibiydi” dedi. Makinenin sahibinin çocuğa pelüş oyuncak hediye ettiğini sözlerine ekledi.


Polisler çocuk veya annesi hakkında bir soruşturma açılmayacağını belirtti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT