1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kayatürk: “Em Braye Hevin”

Kayatürk: “Em Braye Hevin”

Kayatürk: “Em Braye Hevin”
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk , TRT Kürdi’de yayınlanan “Gündem” programının canlı yayın konuğu oldu.


AK Parti Van Milletvekili Kayatürk, TRT Kurdi’de yayınlanan “Günden” programına katıldı. Hükümetin demokratik açılım sürecinin Kürtçe olarak anlatıldığı program yaklaşık 25. dakika sürdü. Her salı günü yayınlanan programının sunucusu Fetullah Kaya’nın demokratik açılım ile ilgili ve diğer konularla ilgili sorulara Burhan Kayatürk net cevaplar verdi.


Kayatürk, Kürt açılımı konusunda görüşünü açıklarken muhalefeti de eleştirdi. Muhalefetin ileri görüşlü olmadığını beyan eden Kayatürk, aksine muhalefet mevcut durumu onaylıyor ve kan üzerinden siyaset yapıyor. Eğer hükümetimizin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı bugüne kadar yanlışlarını görseydim inanın bir dakika bile burada durmazdım” dedi.


AK Parti’nin açılımı sekteye uğratmaya fırsat vermeyeceğini de ifade eden Kayatürk, HDP'nin bölgede daha mütevazi ve fedakar davranmasını istedi. Kayatürk "Bazen küçük şeylerle uğraşıyorlar. Asıl bunları görmezden gelip meselenin özü ile alakadar olsalar halkımız için daha faydalı olur" şeklinde konuştu.


Kayatürk, programı Kürtçe, “Em braye hevin”, “Yaşasın kardeşlik, yaşasın özgüklük” sloganı ile bitirdi. TRT Kurdi sohbeti bölgede ilgi ile izlenirken, Kayatürk’ün Kürtçe’yi çok iyi kullanması da gözden kaçmadı.

A+A-

HABERE YORUM KAT