1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KAYATÜRK, “ÇALDIRAN’A BARAJ SÖZÜ ALDIK”

KAYATÜRK, “ÇALDIRAN’A BARAJ SÖZÜ ALDIK”

KAYATÜRK, “ÇALDIRAN’A BARAJ SÖZÜ ALDIK”
A+A-

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van’ın Çaldıran İlçesinde muhtarların, Kurum amirlerinin, il ve ilçe teşkilat başkanları ve üyelerinin bir arada olduğu istişare toplantısına katıldı.

 

 

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk,  Çaldıran İlçesinde düzenlenen İlçe istişare toplantısına katılmak üzere Van’a gelerek Partililerin karşıladığı kalabalık bir grup eşliğinde İlçeye hareket etti. Çaldıran İlçe halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Milletvekili ve beraberindekiler,   toplantının yapılacağı salona geçtiler.

Çaldıran Belediye Başkanı Ferman Yıldırım, AK Parti İl Başkan Vekili A. Hekim Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli, AK Parti İl ve İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetimi, ilçe teşkilatları başkan ve yönetimleri, İl genel meclis üyeleri,  İlçe belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve kurum amirlerinin bir arada olduğu toplantıda ilk sözü alan İlçe Belediye Başkanı Ferman Yıldırım Milletvekili ve katılımcılara yaptığı teşekkürün ardından Belediye olarak yaptığı çalışma ve hizmetlerden kısaca söz etmesinin ardından konuşan İl Başkan Vekili A.Hekim Karabıyık ise Toplantı içeriği ile ilgili bilgi vererek, vatandaşların, muhtarların ve teşkilatın her türlü sorunlarını milletvekili ve kurum amirleri nezdinde dile getirebileceğini belirtmesinin ardından Milletvekili Burhan Kayatürk konuşmasını yaptı.

Kayatürk, ilçe halkının ve Partililerin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek katılımcıları selamladıktan sonra şu sözleri dile getirdi. “Biz göreve gelir gelmez Van için, İlçelerimiz için plan ve programlarımızı yaparken depremle gözümüzü açtık ve bu zamana kadar yaraları sardık. Bundan sonraki süreçte ise çalışmalarımıza kaldığımız yerden hızla devam edeceğiz.  Çaldıran için sadece bizim değil, asıl ilçe halkının elini taşın altına koyması gerekir. Biz ilçe halkından projeler bekliyoruz.  Hep birlikte Çaldıran’a mega projeler yapmamız lazım. Bugün hayvancılığın bireysel değil çiftlik halinde toplu bir şekilde yapıldığı modeller zamanıdır. Bizim bu modele geçmemiz gerekir. Sadece hayvancılık değil, endüstriyel yatırımlar da yapılabilir. İran ve çevre iller iyi bir Pazar imkânı doğurmaktadır. Çaldran için bir gölet projesi var, bunun baraja dönüşmesi için ilçe başkanımla, belediye başkanımla ve milletvekili arkadaşlarımla beraber Bakan bey’le görüşüp, talebimizi ilettik ve gölet projesinin baraja dönüştürülmesi için söz aldık. Bunun etüt ve projeleri yapıldıktan sonra sizlerle paylaşacağız. Takibini yapıyoruz“ diyen Kayatürk, sözlerinin devamında “Van Büyükşehir olurken Çaldıran İlçemizin 64 köy ve 27 mezrası da mahalle oldu. Önümüzdeki seçimlerde hem ilçe, hem de büyükşehir belediyesi için oy kullanacaksınız. Çaldıran’ın en ücrasında bulunan köyümüz de şehirdeki, ilçedeki hizmetleri alacak. İlçeye daha iyi koşullarda hizmetler gelecek, Çaldıranda bazı köylerimizin acil ihtiyaçlarına yönelik yakın tarihte öncelikli olarak çalışmaları başlatacağız. Çaldıran eskisinden çok daha etkin ve çok daha güçlü bir İlçe olacak” dedi.

Milletvekilinin konuşmasının ardından sorun ve taleplerini dile getiren muhtar ve vatandaşlar ise AK Parti hizmetlerinin inkar edilemez düzeyde olduğunu dile getirerek memnuniyetlerini ifade etmelerinin yanında, daha çok hizmetlerin gelmesi temennilerinde bulunarak, eğitimde branş öğretmenlerin artmasını, ilçedeki gölet’in baraj olmasını, ilçedeki 100 bin dönüm tarım arazisinin sadece yüzde otuzunu kullandıklarını diğer bölümünün de sulak hale getirilmesini, araçları yedi eminde tutulanların serbest bırakılması şeklindeki taleplerini sıraladılar. Kurum amirlerinin sözlü konuşmalarının ardından konuşan Milletvekili Kayatürk,  dile getirilen hususlarda gerekli çalışma ve takibi yapacağını ve sık sık İlçeye geleceğini dile getirdi.   Toplantı sonrası Belediye Başkanı Ferman Yıldırım’ın verdiği yemekle program sona erdi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT