1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kavaklıoğlu'ndan Köyiçi İskan Projelerine Destek

Kavaklıoğlu'ndan Köyiçi İskan Projelerine Destek

Kavaklıoğlundan Köyiçi İskan Projelerine Destek
A+A-

Niğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı köy muhtarları AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu'nu ziyaret ederek köy içi iskan projelerine destek istedi. Tekneçukur muhtarı Osman Esen, Çanakçı m

Niğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı köy muhtarları AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu'nu ziyaret ederek köy içi iskan projelerine destek istedi.
Tekneçukur muhtarı Osman Esen, Çanakçı muhtarı Bilal Ergül, Koçak muhtarı Cumali Yavuz, İlhan muhtarı Baki Aydın ve Hasangazi muhtarı Ahmet Kiper TBMM'de Kavaklıoğlu ile biraraya gelerek köylerin sorunları ve köy için yapılması planlanan iskan evleri konusunu görüştüler. Muhtarlar Kavaklıoğlu'ndan iskan evleri projelerinin hızlandırılması ve ot parası bedelleri konusunda destek istedi. Gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade eden muhtarlar Kavaklıoğlu'na teşekkür etti.
Gölet ve köyiçi iskana özel önem
AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Ulukışla köyleri için bir gölet ve iskan seferberliği başlattıklarını çok sayıda sulama yatırımı ve iskan evleri yapımının start aldığını söyledi. Tekneçukur, Çanakçı, Koçak, İlhan ve Hasangazi ile birlikte Çevre ve Şehirclik Bakanlığı eliyle çok sayıda köye, köy içi iskân yapılacağını köylerin bu projelerle çehresinin değişeceğini ifade eden Kavaklıoğlu kendilerinin de ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.
Kavaklıoğlu ayrıca Altunhisar Belediye Başkanımız Erdal Sarı, Edikli Belediye Başkanı Ahmet Musalli ve Çamardı Belediye başkanı Yavuz Soylu ile de görüşerek bakanlıklardaki projeleri masaya yatırdılar.
(YE-AÖ-Y)

15.02.2013 12:43:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT