1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Katil için kayıp ilanı verilmiş

Katil için kayıp ilanı verilmiş

Katil için kayıp ilanı verilmiş
A+A-

Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldürdükten sonra Erzurum'a kaçan Aykut B. için ailesinin, polise kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.


Konu ile ilgili süreci anlatan Kars Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, "Zanlı Aykut B., Mert'in babası ve amcası ile ticaret yaptığı için Mert'le de tanışıyorlar. Mert olayın olduğu gün çiğ köfte almak için 3,5 lira alıyor ve dükkandan çıktıktan sonra Digor Pazarı'nın orada zanlı ile karşılaşıyor ve Mert zanlıya kendisini eve bırakmasını istiyor. Zanlı çocuğu aldıktan sonra direkt olayın olduğu yere götürüyor. Zanlı bu arada geçen 2 saat 40 dakikalık sürede bu menfur olayı gerçekleştiriyor. Daha sonra gelip arabasını yıkıyor ve Erzurum'a kaçıyor. Zanlının babası ve amcası bunun üzerine kayıp ilanı veriyor. Ertesi gün zanlı Erzurum da çalışamayacağını anlayınca geri dönüp karakola ben eve döndüm dedi" ifadelerini kullandı.


"BAZI İNSANLARIN KIŞKIRTICILIĞINA ÜZÜLDÜM"
Olayın ayın 6'sında saat 14.30'da gerçekleştiğini belirten Emniyet Müdürü Çakmak, "Aile bize olayı 19.30'da bildirdi. Aile MOBESE'de kameraları inceleyince bize yanlış bir çocuk ve yanlış bir şahıs gösterdi. Ve biz bunun üzerine araştırmaya başladık. Ekipler oluşturduk ve Digor Pazarı civarını aradık. Ertesi gün ise farklı bir yerde Mert'in cesedini bulduk. Ondan sonra biz ekipler kurduk. Bu ekipleri farklı farklı gruplara ayırdık. MOBESE ekibimiz, teknik ekibimiz DNA ve kriminal ekibimiz olarak ayırdık. Tabii ki bunların hepsi zaman aldı. DNA'yı Çarşamba akşamı Ankara'ya gönderdik, sonucu Perşembe akşamı geldi. Ayrıca bir MOBESE kamerasının görüntülerinin alınması bir gün sürüyor. Ve 25 MOBESE kameramız var. Elimizde yalnızca yanlış bir bilgi vardı. Aileden ve çevreden bize hiçbir bilgi de gelmedi. Arkadaşlarımız böyle başladı bu çalışmaya. Ve büyük bir özveri ile olayı en kısa zamanda aydınlattık. Eğer bir şeyi çözmek istiyorsak polise bilgi ve belge verilmesi gerekiyor. Bunu hep beraber çözmemiz gerekiyor. Ancak bu konuda bazı insanların kışkırtıcılık yapmasına ben üzüldüm" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT