1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Katar Lideri Sani'yi Uzun Adam Karşılayacak..

Katar Lideri Sani'yi Uzun Adam Karşılayacak..

Katar Lideri Sani'yi Uzun Adam Karşılayacak..
A+A-

Türkiyeye 18-19 Aralık'ta ziyaret edecek olan Katar lideri Emir Al Sani 18 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşılanacak. Emir Al Sani ile bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede bölgesel ve uluslararası konuları ele

Türkiyeye 18-19 Aralık'ta ziyaret edecek olan Katar lideri Emir Al Sani 18 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşılanacak. Emir Al Sani ile bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede bölgesel ve uluslararası konuları ele alacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın merkezinden yapılan yazılı açıkalamaya göre Katar lideri Emir Al Sani 18 19 Aralık'ta Türkiye'yi ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Lideri Emir Al Sani arasında yapılacak olan görüşme bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.  Açıklamada iki dost ve kardeş ülke arasındaki ilişkileri kurumsal çerçeveye kavuşturarak, en yüksek seviyeye çıkartmayı amaçlayan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin tesisi hakkındaki Ortak Siyasi Bildiri'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani arasında imzalanmasının öngörüldüğü belirtilerek, "Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin ziyareti, iki halkın tarihi kardeşlik bağlarının ve iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin daha da güçlendirilmesi bakımından önemli bir vesile oluşturacaktır"denildi. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 18-19 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret ederek, resmi temaslarda bulunacak. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde ikili, bölgesel ve uluslararası konuların ele alınacağı kaydedildi. İki dost ve kardeş ülke arasındaki ilişkileri kurumsal çerçeveye kavuşturarak, en yüksek seviyeye çıkartmayı amaçlayan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin tesisi hakkındaki Ortak Siyasi Bildiri’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri arasında imzalanması öngörüldüğü kaydedilen açıklamada, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin ziyaretinin, iki halkın tarihi kardeşlik bağlarının ve iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin daha da güçlendirilmesi bakımından önemli bir vesile oluşturacağı vurgulandı.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT